Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Hokejová legenda Jágr si začala připouštět, že ji v NHL už nechtějí! Nastoupí na domácím Kladně?

Vždycky hraje naplno.
Zdroj: Reprofoto: Huawei Mobile
+ Další 4 fotografie
Hokejová legenda Jaromír Jágr by rád hrál alespoň ještě jeden rok v NHL. Ale kluby se o něj neperou. Vlastně se nezdá, že by ho někdo chtěl do týmu. Skončí Jágr opravdu na Kladně?

Po rozlučkové exhibici Martina Havláta se Jágr v Brně svěřil reportérům s tím, jak to bude mít s příští sezónou. „Nečekal jsem, že bude tak těžké sehnat práci v NHL,“ uvedl slavný hokejista.

O rozhovoru nás informoval portál Lidovky. Nejprve se nezdálo, že by se Jágr chtěl nějak rozpovídat. „Ptejte se rychle,“ řekl reportérům.

Nejvážnější jednání prý má Jágr s domácím Kladnem. Svěřil se, že je ještě několik nabídek, ale nebyl konkrétní. Opět se projevil typický Jágrův flegmatismus: uvedl, že fámy, které se kolem něj rojí ve spojitosti s NHL, neřeší. V jeho rozhodování hraje největší roli zájem daného týmu. Čím větší zájem tým projeví, tím více se mu tam chce.

Jágr se také přiznal, že už to není, co bývalo, a tak by ocenil pozici ve druhé nebo třetí formaci. Na první formace už prý nestačí a je to pro něj těžké. V žebříčku střelených gólů v NHL je Jágr teď třetí a do Gordie Howea mu chybí 36 gólů. „To bych musel hrát minimálně dvě sezóny,“ řekl Jágr.

Už nějakou dobu se hovoří o tom, že by Jágr hrál zase doma. Nejvíce by se mu chtělo asi do Kladna. „Výhoda toho, že bych hrál za Kladno – mimo toho, že bych byl doma – je, že bych měl pořád šanci kdykoli odejít do NHL, kdyby se naskytla nějaká příležitost. Třeba kdyby se někdo zranil. Mohl bych se ze dne na den sebrat a jít. Pokud bych nastoupil v extralize, tak by to nešlo. Musel bych čekat, až extraliga skončí.“

Druhá část rozhovoru se týkala spíše uvedeného exhibičního zápasu, který Jágr odehrál naplno. Svěřil se také, že kdyby právě on ukončil kariéru, udělal by to v klidu a bez médií.

Související články

Další články