Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Hokejová legenda Alexandr Gerasimov je po smrti: Olympijskému šampionovi bylo 61 let

Zdroj: archiv Alexandra Gerasimova
úmrtí
Svět hokeje přišel o dalšího olympijského šampiona Alexandra Gerasimova, který zemřel ve věku 61 let. Bývalý reprezentační útočník se sovětskými hokejovými spoluhráči získal zlato na zimních olympijských hrách v roce 1984 v Sarajevu. Klub CSKA Moskva o ztrátě hokejisty napsal na Twitter.

Za sedm domácích mistrovských titulů v letech 1981 až 1987 se sovětská hokejová reprezentace rozhodně nemusí stydět. Rodák z Penzy Alexandr Petrovič Gerasimov, který v březnu oslavil 61. narozeniny, za dob své kariéry odehrál celkem 232 zápasů a do branky skóroval třiasedmdesátkrát. Dříve hrál za i Dizel Penza.

V národním týmu do 18 let vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy juniorů v ledním hokeji v roce 1977 v SRN. Sovětský tým v roce 1978 a 1979 vyhrál zlato na Mistrovství světa juniorů, jeden se konal v Kanadě a druhý ve Švédsku.

Klub truchlí s fanoušky i rodinou

„Dnes ráno zemřela hokejová legenda CSKA, olympijský vítěz a sedminásobný šampion SSSR Alexandr Petrovič Gerasimov. Truchlíme společně s fanoušky a příbuznými slavného hokejisty,“ uvedl klub na Twitteru.

Související články

Další články