Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Hokejová jatka! Roznesli nás a ještě jim rozhodčí připískával. Kanada versus Česko 6:0

Kanada slaví jasnou výhru.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Byli lepší ve všech směrech. Lepší tah na branku, lepší střela, lepší osobní souboje, lepší buly. Prostě Kanada nad českým výběrem dominovala. A ještě jim připískávali rozhodčí. Mají to hráči hokejové kolébky zapotřebí?

Zázraky se občas dějí. Třeba když tým USA jasně prohrál s výběrem Evropy 0:3.

Jenže zázraky nechodí po stovkách případů, ale jen velmi výjimečně. Proto jsou to zázraky.

Výběr České republiky na tým javorových listů neměl. Plekanec není žádný Sidney Crosby. Právě kanadský mladík na ledě dominoval a jasně vedl svou zemi k vítězství.

Přesto se na patro vkrádá nepříjemná otázka. Bylo nutné, aby Kanadu k triumfu tlačil i rozhodčí? Opravdu se nedala alespoň v takto jasném zápase pískat rovina? Nebo aby to tak alespoň naoko vypadalo?

„Crosby je nejlepší hokejista na světě. Válela celá jeho lajna s Marchandem a Bergeronem,“ uznal útočník Jakub Voráček v rozhovoru pro iDnes.cz.

Je smutné, že země, která má nejlepší hráče na světě, má tak špatné rozhodčí.

Branky a nahrávky: 9. Crosby (Marchand, Stamkos), 18. Marchand (Burns, Crosby), 20. P. Bergeron (Marchand), 28. J. Thornton (Crosby, Duchene), 35. Toews (Getzlaf, Tavares), 53. Pietrangelo (Doughty, Tavares). Rozhodčí: Furlatt, Lee – Miller, Cormier (všichni Kan.). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 50:27. Diváci: 18 978. Třetiny: 3:0, 2:0, 1:0.

Související články

Další články