Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Hokejistovi Ďurákovi zemřela Daniela (†39): Strašné prázdno, žiju jen pro malou

Zdroj: Se svolením Miroslava Ďuráka
+ Další 2 fotografie
emotivní příběh

Před čtrnácti dny přišel slovenský hokejový obránce Miroslav Ďurák (40) o ženu Danielu (†39). Nyní se kvůli své tříleté dceři snaží překonat těžké období a najít opět chuť do života.

Těžkou životní zkouškou prochází hokejový obránce Miroslav Ďurák. Jsou to sotva dva týdny, kdy mu na rakovinu zemřela manželka Daniela. Nyní zůstal sám s tříletou dcerkou Tamiou.

„Momentálně v sobě cítím obrovské prázdno a žiji jen pro malou. Pro nikoho jiného,“ řekl slovenský obránce webu Šport24.sk. Bývalý hráč Českých Budějovic či Zlína se naštěstí může spolehnout na pomoc rodiny.

Je to přitom pět let od nepříjemných chvil, kdy s rakovinou sám bojoval. Tehdy onemocněl velmi vzácným typem rakoviny, který postihuje jednoho člověka z milionu.„Tehdy jsem byl sám, a tak se mi bojovalo snáz,“ srovnal situaci Ďurák.

Chce pracovat s dětmi ve školách

"Danka měla nás a velmi trpěla tím, že jen po pár letech jdu vlastně do toho samého. Do poslední chvíle jsme věřili, že také v tomto případě budeme mít štěstí. Tentokrát se ale od nás odklonilo a zůstali jsme tu bojovat s Tamiou sami,“ dodal smutně hokejista, který však chce poděkovat všem lékařům, kteří bojovali o život jeho ženy: "Obrovský dík patří primáři chirurgického oddělení v Topolčanech Emilu Dulebovi, který se do pomoci nám vložil úplně naplno. Žil s námi dnem i nocí, neustále byl nápomocný, za což si ho velmi vážím. Do smrti mu budu vděčný. Velkou energii do boje Danky vložil také lékař Andrej Jurík z Prahy. I jemu patří obrovské díky."

Nezapomněl ani na své přátele, kteří mu v těžkých chvílích byli oporou. Především pak poděkoval bývalému hokejistovi Tomáši Chrenkovi: „Je to vynikající člověk, který se mi snažil pomoci už při mém onemocnění. Po odchodu Danky opět vynaložil enormní úsilí mi pomoci. Tím pádem jsem minulý týden absolvoval školení ambasadorů sportovních aktivit. Po úspěšném složení zkoušky bych mohl pracovat s dětmi v základních školách. Drží nade mnou ochrannou ruku, za což jsem mu velmi vděčný a zavázán," popsal další plány Miroslav Ďurák.


Související články

Další články