Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Hokejista Sýkora měl ulít zlato za desítky milionů. Bývalý reprezentant nechce splácet půjčky, skončil u soudu

Hokejista Michal Sýkora.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Dluhy

Bývalá hokejová hvězda Michal Sýkora (49) prožívá těžké časy. Jeho podnikání se zlatem zkrachovalo a on nyní dluží přes 200 milionů korun. Kvůli tomu se Sýkora dostavil k Městskému soudu v Praze, kde čelil otázkám ohledně své majetkové situace. Do mluvení mu ale moc nebylo.

Michal Sýkora zářil na ledě, stal se dvojnásobným mistrem světa a hrál i v NHL. Po hokejové dráze se rozhodl vrhnout na jiný byznys. Stál v čele společností jako MPM Invest a The Golden Investment, které obchodují s drahými kovy a se šperky.

Jenže podnikatel měl následně narazit u jednoho z obchodních partnerů, a tak postupně o své miliony přišel. Půjčoval si sice od kamarádů, většinou známých hokejistů, ale ani těm nebyl schopen dlužnou částku splatit.

Po zlatých cihličkách se slehla zem

Nyní se Sýkorou probíhá soud. Podle Blesku se bývalý hokejista dostavil k Městskému soudu v Praze, kde se setkal s věřiteli, kterým dluží přes 200 milionů korun.

U soudu se ho ptali na otázky ohledně jeho majetku i na zlato. To má mít totiž stále v úschově, jenže podle všeho se po cihličkách v hodnotě desítek milionů korun slehla zem. Věřitelé chtěli vědět, co se s nimi stalo, na to se ale odpovědi nedočkali. Sýkora u soudu odmítal odpovídat na jemu přímo položené otázky.

Sýkora si půjčoval od známých jmen

Soudce Zdeněk Douděra ukončil výslech a další možnost bude mít Sýkora příště. Pokud nesdělí podrobnosti, hrozí mu sankce. „Stále má možnost se k tomu postavit čelem a sdělit, kde se majetek nachází, a poskytnout insolvenčnímu správci maximální součinnost k tomu, aby ho mohl prodat za co nejvyšší cenu,“ prozradil již zmíněnému webu jeden ze zástupců věřitelů.

Na firmy Michala Sýkory je vyhlášen konkurz. Sám bývalý hokejista kvůli tomu přišel o dva domy. Trenérovi Vladimíru Růžičkovi (59) má dlužit přes dva miliony korun, hokejistovi Robertu Kousalovi (32) dluží přes čtyři miliony korun, Tomáši Kubalíkovi (32) dluží přes milion korun, od Jaroslava Hlinky (46) si půjčil přes osm set tisíc korun a od Romana Červenky (37) dokonce přes dvacet pět milionů korun. Jmen, od nichž si napůjčoval, je však mnohem víc, jak před časem informoval Blesk.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy