Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Hofmann a Maštalír půjdou za hranu zákona: Vedlejší produkt je inspirován skutečným případem

Minisérie Vedlejší produkt.
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Další 4 fotografie
SERIÁL

Sériový vrah a případ těsně před promlčením. Psychologické drama Vedlejší produkt vypráví o tom, kam až jsou kriminalisté ochotni zajít, aby našli a usvědčili pachatele. Role vyšetřovatelů si v této minisérii vyzkoušeli Tomáš Maštalír (46) a Martin Hofmann (46), kteří o seriálu promluvili pro redakci eXtra.cz.

Za scénářem třídílné minisérie Vedlejší produkt stojí Jakub Režný a elitní kriminalista Aleš Preis, kteří se inspirovali skutečným případem. Je to příběh lidí, kteří za každou cenu chtějí najít pravdu a potrestat viníka. Přitom však často ubližují svým nejbližším a zraňují ty, kteří je mají rádi. V dramatickém příběhu se setkávají drsní vyšetřovatelé Josef Krulich a Michal Janoušek v podání Tomáše Maštalíra a Martina Hofmanna.

Dopadení brutálního vraha v jejich životech odstartuje nečekané události. "Je zarputilý. Když vidí, že v rámci systému, jehož je součástí, jsou trhliny, kvůli kterým je ohrožena spravedlnost, tak jedná. Nebojí se konfrontovat nadřízené, pokud s něčím nesouhlasí. Vadí mu, když zjistí, že vyšší orgány policejního a justičního systému, které byly stvořeny, aby spravedlnost hájily, nefungují. Rozčiluje ho, že ti, co by tyto problémy měli vidět a hlavně řešit, se rozhodnou dělat, že neexistují," říká o své postavě Tomáš Maštalír.

Na scénáři pracoval kriminalista

Napínavé psychologické drama inspirované skutečnou policejní praxí zkoumá otázku spravedlnosti a daně, kterou je potřeba zaplatit za odhalení pravdy. "Během vyšetřování se občas dostáváte do situací, ve kterých se můžete jednoduše utopit. Obrazně řečeno se před vámi objeví díra v ledu, kterou nemůžete obejít. A pokud chcete dopadnout vraha, musíte riskovat a skočit," upřesňuje detektivní práci kriminalista a spoluscenárista Aleš Preis. "Na tom scénáři je znát, že jeden z autorů je policista, který toho má za sebou docela dost. S Alešem Preisem to bylo 'milé setkání po letech'. Rád jsem ho vždy viděl na place, samozřejmě jsem byl zvědavý na spoustu věcí. A jeho názor na výslednou podobu Vedlejšího produktu pro mne bude velmi relevantní. Snad u něj projdeme," dodal Martin Hofmann.

Minisérie Vedlejší produkt od režiséra Petera Bebjaka bude od neděle 28. dubna ve vysílání ČT1 vždy ve 20:10 hodin.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy