Irena má s manželem tři děti ve věku 13, 10 a 6 let. Pětičlenná rodina žije v třípokojovém bytě na okraji Prahy. Dva starší chlapci mají svůj pokoj a nejmladší holčička dostala s nástupem do školy také svůj vlastní pokoj. Z velkého obýváku spojeného s kuchyní, který slouží celé rodině, se tak stala na noc zároveň ložnice manželů a ze začátku to vypadalo jako dobrý nápad.

„Amálka potřebovala svůj vlastní pokoj, s těmi dvěma raubíři už to nešlo, navíc jsme věděli, že nastupuje v září poprvé do školy, proto jsme se hned začátkem léta dali do přestavby bytu. Pořídili jsme si s manželem rozkládací gauč, který je určený na každodenní spaní, ani ve snu mě nenapadlo, co všechno to může způsobit,“ říká Irena o začátku problému.

„Už v době, kdy jsme začali předělávat byt, to nebylo mezi mnou a mužem takové jako dřív. Nemůžu říct, že bychom měli nějaké problémy, jsme šťastná rodina, nemáme žádné dluhy, ale vše se točilo jen kolem dětí. Vyzvednout Vítka z fotbalu, napsat s Tomáškem úkoly, nakoupit, naplánovat plán na zítřejší den. Vše sice usnadňují dvě auta, která máme, ale už jsme spolu v podstatě nikdy nebyli sami,“ popisuje manželka a maminka tří děti situaci.

Dokončením malé přestavby bytu vše vyvrcholilo. Podle Ireniných slov se tím zrušila i ta jediná chvilka, kdy spolu byli s manželem sami, a to ta před spaním.

„Začalo to tím, že manžel nechtěl běžné věci, o kterých jsme se bavili dřív, aby to neslyšely naše děti. No a nakonec jsme spolu přestali spát, nějaké pokusy tam byly, ale opravdu jsme si to neužili, až se sex zrušil úplně,“ přiznává Irena stydlivě.

Než nechat přejít manželství do postupného úpadku, rozhodla se Irena jako jedna z mála žen, které se v podobné situaci ocitnou, jednat. Našla Hodinový Hotel Henry na Praze 7.

„Můžete si tam pronajmout pokoj a platíte hodinovou sazbu, takže nemusíte jako v běžném hotelu zaplatit za celý den a noc, když si chcete jen užít chvilky soukromí. Vzala jsem tam manžela jako překvapení, ze začátku byl dost rozpačitý, ale teď se staly návštěvy v Hodinovém Hotelu Henry pro nás pravidelnou a zcela normální součástí života.“

A my s Irenou souhlasíme. Hodinový Hotel Henry se nachází v klidné, nenápadné ulici v pražských Holešovicích a každý vášnivý pár tam najde své diskrétní útočiště. Ať už se jedná o milence hledající trochu toho soukromí, nebo jako v případě paní Ireny o dlouholeté manžele, kteří rozhodně nemají zájem ukončit svůj sexuální život jen proto, že se bojí o to, kdo jim stojí za zády.