Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Hodinka na záchodě: Rebelující Klaus porušil vládní nařízení, říká ministerstvo

Zdroj: profimedia.cz
Porušení nařízení
Václav Klaus (79) se včera opět vyznamenal, když i přes vládní nařízení navštívil restauraci, kde pobyl více než hodinu. Manažer podniku ho pak bránil se slovy, že si exprezident zašel pro oběd do krabičky a jen si přitom odskočil na záchod. Taková výmluva ale rozhodně neobstojí. Podle ministerstva zdravotnictví totiž Klaus neměl v podniku co dělat, ani kdyby šel jen na záchod.

„Pan Klaus je náš věrný zákazník a měl tu objednané jídlo s sebou do krabičky. Stavoval se u nás jen na toaletu,“ řekl deníku Blesk manažer restaurace Dejvická 34, do níž Václav Klaus (79) zavítal na hodinu a čtvrt. Bývalá hlava státu přitom při odchodu žádnou krabičku nenesla. Výmluva manažera tak rozhodně neobstojí.

Klausovi by nepomohlo, ani kdyby v restauraci skutečně proseděl hodinu a čtvrt na záchodě. V podniku totiž podle ministerstva zdravotnictví neměl vůbec co dělat. „Vládní opatření zakazují přítomnost veřejnosti v provozovně stravovacích služeb. Pokud se v daném prostoru neposkytují stravovací služby, například se tam jen prodávají potraviny apod., tak návštěvu záchodu nelze považovat za porušení vládních opatření,“ uvedla pro eXtra.cz tisková mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

Na toaletu se vymlouval i Kalousek

K podobné výmluvě se uchýlil i Miroslav Kalousek, který byl minulý rok v listopadu taktéž přistižen při návštěvě restaurace. V pražském podniku strávil něco přes 40 minut. Při odchodu se hájil tím, že si šel pouze pro jídlo a přitom využil v restauraci toaletu. Tvrzení mu ale nebylo nic platné, což potvrdil sám politik, když se následující den přiznal a za celý skandál se veřejně omluvil.

Těžko ale říct, zda se omluvy dočkáme i od Klause. Ten totiž patří mezi odpůrce vládních nařízení, která před kamerami porušuje v jednom kuse, když například nenosí roušku. Klaus tak dává lidem špatný příklad, což přispívá k nedodržování vládních nařízení.

Související články

Další články