Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Hodinářův učeň Michal Balcar: Herec dává zapomenout na kauzu s obnaženým pozadím

Michal Balcar hrál v seriálu Bohéma a v pohádce Hodinářův učeň.
Zdroj: Evolution Films, Česká televize, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Krasavec z pohádky
Herec Michal Balcar (34) se na filmovém plátně objevil už před sedmi lety v rockovém snímku režisérky Alice Nellis Revival. Divákům ale utkvěl v pamětí spíš kvůli kauze s holým mužským pozadím v seriálu Bohéma, která vzbudila velký poprask. Mladý divadelník, který už svého času málem vyměnil herectví za truhlařinu, o Vánocích zazáří v České televizi v pohádce Hodinářův učeň.

Pohledný herec Michal Balcar se za svou krátkou kariéru objevil vedle hvězd jako Michal Dlouhý, Bolek Polívka nebo Zuzana Bydžovská Přitom v Karlových Varech původně studoval cestovní ruch. Nakonec nedokončil studia práv ani filologie a zkusil DAMU.

"Samozřejmě při prvních přijímacích zkouškách se mi vysmáli. Na rok jsem tedy zakotvil na herecké VOŠ a pak už jsem se na DAMU do ročníku paní Šiktancové dostal," přiznal v rozhovoru pro i-divadlo.cz Michal Balcar. V divadle byl před tím prý jen jednou na základní škole.

Typově se prý objevuje hlavně v rolích podezřelých ze zločinů. "Jsem univerzální náhradník a když natáčím, tak ,profesionální´ podezřelé. V podstatě neustále tvrdím, že jsem ji nezabil, že už tam ležela v krvi," řekl s nadsázkou.

V Bohémě šel Balcar do naha

Seriál Bohéma o slavných hereckých hvězdách z první republiky pobouřil veřejnost kvůli několika scénám s holými zadky. A byl to právě Michal Balcar, kdo mimo jiné dostal scénu, ve které se musí svléknout. V talkshow Karla Šípa potom přiznal, že jeho sedací část těla je slavnější než jeho jméno.

I když začal s herectvím poměrně nedávno, zahrál si více než desítku televizních a filmových rolí a daří se mu i v divadle, například ve Strašnickém, v A Studiu Rubín nebo v Meet Factory, kde spolupracuje s Lucií Ferenzovou.

Herectví ho baví, ale přemýšlel už i o jiné profesi. "Chtěl bych být truhlářem," uvedl před pár lety Michal Balcar. "Ale divadlo a natáčení mě rajcuje, mám ho rád," podotkl s tím, že už je na změnu povolání zřejmě pozdě.

Hodinářův učeň Michal Balcar

Oblíbil si prý také hraní v dobových filmech. To se mu poštěstilo v roce 2019 ve vánočním příběhu. Na druhý svátek vánoční proto můžete herce Michala Balcara vidět v Hodinářově učni po boku mladé slovenské herečky Dany Droppové, pro kterou se jednalo o první velké natáčení.

V souvislosti s tím, zavzpomínal v rozhovoru pro Českou televizi na svůj první natáčecí den. "Všude kolem mě se to tehdy jenom hemžilo a já se cítil jako Alenka v říši divů. Všichni mluvili a kolikrát říkali technické věci, kterým jsem ani nerozuměl," prozradil Balcar. Své herecké partnerce poradil, aby si ty první chvilky užívala, protože pak už se bude možná nudit. Filmová pohádka Hodinářův učeň poběží v televizní premiéře v pátek 25. prosince ve 20:10 na ČT1.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy