Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Hodíme tam granát! Čeští rasisté na Facebooku chtějí útočit na děti z teplické základky

Proč si třída vysloužila tolik nenávisti?
Zdroj:
Teplický deník uveřejnil snímek prvňáčků z teplické základní školy. Fotku si mezi sebou začali přeposílat čeští rasisté. Prý by bylo ideální hodit do třídy granát. Na rasistické reakce upozornil projekt HateFree.

Teplický deník zveřejnil snímek z teplické základní školy. Třída je složena převážně z romských dětí a dětí arabského původu.

Fotku si mezi sebou začali přeposílat čeští rasisté. A v komentářích navrhují, jakým způsobem by bylo ideální třídu vyhladit. „Tam by sednul granát jak prdel na prkýnko,“ píše jede z rasistů, kteří fotku komentují. Na nechutné komentáře upozornili pracovníci projektu HateFree.

„Nenapadlo by mě, že se spustí taková obrovská vlna,“ komentuje situaci ředitelka školy Marcela Prokůpková. Děti ve třídě prý mezi sebou problémy nemají. Problémy mají jen lidé, pro které je rasismus každodenní náplní jejich hlav – více najdete ZDE.

„Je smutné, kam až nenávist a strach může lidi dohnat. Je smutné, že obětí nenávisti a strachu jsou právě ti nejslabší z nás – děti. Myslím, že bychom se měli učit od těchto dětí, které překonaly své odlišnosti a dokázaly, že se i přes ně mohou spolu bavit, navázat přátelství a najít společnou cestu a řeč,“ uvedl člen školské rady Mohamed Ghaleb.

Komentáře můžete psát pod článek. Vaše názory nás zajímají. Diskutujte tak, aby nedošlo k porušení etických pravidel a zákonů České republiky. Jinak budeme nuceni diskuzi vypnout.

Související články

Další články