Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Hnutí ANO volby vyhraje, Babiš ale mít radost nebude, věští kartářka eXtra.cz Michaela Kudláčková

Hnutí ANO nejspíš krajské volby vyhraje, ale oproti roku 2016 si výrazně pohorší. Shoduje se na tom řada expertů a politologů. Volby podle nich totiž výrazně ovlivní koronavirus a s ním spojená možná neúčast seniorů, kteří se bojí nákazy. Dalším faktorem může být i ztráta důvěry v premiéra Andreje Babiše a jeho boj proti koronaviru. Prognózy expertů potvrdila pro eXtra.cz i kartářka Michaela Kudláčková, která předvídá, že ANO nebude mít příliš velké důvody k radosti.

"Po dramatickém nárůstu čísel nakažených poklesla popularita ANO na 27 %, podle interních průzkumů hnutí dokonce na 24 %," okomentoval pro eXtra.cz preferenční průzkumy marketingový expert Jakub Horák Podle něj se Babiš nachází v patové situaci a hrozí, že hnutí ANO výrazně ztratí oproti předchozím krajským volbám.

Ty v roce 2016 opanovalo ANO s 21,05 procenta před druhými socialisty, kteří nastřádali 15,25 procenta hlasů. K podobnému úspěchu hnutí premiéra Andreje Babiše (66) ale letos podle odborníků nedojde. Sám Babiš přitom před volbami prohlásil, že chce mít ještě lepší čísla než v roce 2016. Zatím se ale zdá, že zůstane jen u přání.

Důchodci se budou bát přijít k volbám

Koronavirus totiž zcela jistě zasáhne i volby. Přestože vláda umožní hlasovat lidem, kteří jsou v karanténě nebo izolaci, očekává se, že bude volit méně lidí. Experti totiž předpokládají, že se senioři jako koronavirem nejvíce ohrožená skupina budou bát přijít k volbám. Hnutí ANO přitom doposud zásadně čerpalo právě z důchodců a starších lidí.

Michaela Kudláčková

Michaelu Kudláčkovou si lidé nejvíc pamatují jako osmačku Barču Hrdinovou ze seriálu My všichni školou povinní. Po základní škole se přihlásila na konzervatoř, ale přes úspěšné přijímací zkoušky nebyla přijata. Nepodařilo se ani na druhý pokud o rok později. Tím její herecká kariéra skončila. Nakonec studovala sociálněprávní o­bor. Vystřídala mnohá zaměstnání: Pracovala jako novinářka, taxikářka, barmanka, sociální pracovnice a knižní ilustrátorka. Vydala ale i své vlastní knihy: Jak se modlí čarodějky (2010) a Neslibujte Pannám hady (2012), která pojednává o tom, jak vychovávat dítě podle jeho znamení zvěrokruhu. Právě esoterika, astrologie a runové písmo se staly její velkou zálibou a poté i prací. Je vyhledávanou kartářkou a vyučuje výklad Thovtova Tarotu. Nyní bude věštit i pro web eXtra.cz

"Je zjevné, že účast bude nižší než kdykoliv v minulosti při krajských volbách. O kolik to ale bude, se těžko dá odhadnout. Volební výsledky to nepochybně změní a ANO to zjevně poškodí. Někteří senioři jsou vystrašení a k volbám nepřijdou," řekl pro portál Aktuálně.cz politolog Lubomír Kopeček

Vědma potvrdila názory odborníků

Redaktoři eXtra.cz se tak na volby zeptali kartářky Michaely Kudláčkové, která věští z tarotových karet. Její předpověď vyšla stejně jako odhad politologů. Babišovo ANO sice vyhraje, ale bude to těsné.

"Řekla bych, že vyhrají, ale to, co tady vnímám, je obava a strach. Myslím, že vyhrají o prsa, co se týče procent, půjdou dolů. Rozhodně to nebude takový úspěch jako v minulých letech. Z toho, co vidím, by to mohlo být velmi těsné. Je to vítězství, ale jejich optikou je to špatné do budoucna, protože mají obavu, že to nebude taková hitparáda," řekla pro eXtra.cz Kudláčková. Hnutí ANO tak nejspíš čekají obtížné časy.

Celou věštbu Michaely Kudláčkové si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy