Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hnutí ANO ještě nic nevyhrálo! Hrozí, že bude vyšachováno ze hry, říká politolog Josef Mlejnek

Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
krajské volby 2020
Krajské a senátní volby 2020 jsou již u konce a voliči netrpělivě čekali na výsledky. A už je jasno. Podle hlasů ve volbách vyhrálo hnutí ANO. Politolog Josef Mlejnek ale tvrdí, že by mohlo dojít ke zvratu při povolebním jednání. Koalice by totiž mohly ANO vyšachovat.

V krajských volbách 2020 zvítězilo hnutí ANO v čele s premiérem Andrejem Babišem (66). Tím to ale ani zdaleka nekončí. Nastává totiž čas povolebních jednání. Je tak možné, že pokud se opozice spojí, může být ANO vyšachováno.

K celé situaci se pro eXtra.cz vyjádřil politolog Josef Mlejnek. "Co se týče hnutí ANO, tak pro ně je to ambivalentní výsledek. Mohou být spokojeni s tím ziskem, který je velmi slušný, obhájili pozice, které získali před čtyřmi lety. Ale celkový úspěch bude záležet na povolebním jednání. Tam samozřejmě hrozí koalice, které ANO vyšachují," objasnil Mlejnek s tím, že jednání jsou velmi složitá.

"A domnívám se, že ANO má problém i v tom, že spojenci na vládní úrovni, tedy ČSSD a komunisté, v krajských volbách schytali výprask," dodal politolog, který mimo jiné promluvil o výsledku ČSSD. "On je to dlouhodobý trend, který ukazují celostátní průzkumy. ČSSD má vždy problém dostat voliče ke krajským volbám. Je zřejmé, že předseda Jan Hamáček musí nějak reagovat. Budou se ozývat hlasy po politické zodpovědnosti," dodal politolog s tím, že neví Kdo by Hamáčka nahradil. Výraznou tvář v ČSSD totiž podle něj nevidíme.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy