Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Hnus: Zachránili migranty z Afriky, ti jim ukradli loď a teď s ní míří do Evropy!

+ Další fotografie
Přepadení
Stovka migrantů z afrického kontinentu se zmocnila lodi, se kterou pluje směrem k Maltě a italskému ostrovu Lampedusa. Plavidlo je přitom zachránilo u libyjských břehů a dále se s nimi plánovalo vrátit do přístavu v Tripolisu. Oznámil to ve středu večer italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini.

Nákladní loď El Hiblu 1 unesli migranti poté, co je z moře posádka nalodila, když ji pomohla zachránit jejich životy z moře. Celkem jde o 108 lidí, z nichž 77 mužů a 31 žen. Krátce poté, co loď nabrala směr zpět k libijským břehům, migranti přemohli posádku a převzali nad plavidlem kontrolu. Přepadení se stalo pouhých 11 kilometrů od Tripolisu. Teď s plavidlem míří na sever s cílem se vylodit buď na Maltě nebo na Lampeduse.

„Jasně jde o případ organizovaného zločinu. Naše přístavy zůstanou zavřené,“ uvedl Salvini podle portálu iDnes na Facebooku. Mluvčí maltské armády potvrdil, že loď byla unesena. Maltské úřady podle něj sledují její plavbu a nedovolí jí zakotvit.

Mohlo by vás zajímat

Další články