Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Hnus, neskutečná špína a všude švábi: Asijské bistro v centru Brna muselo zavřít!

Asijské bistro v centru Brna museli zavřít.
Zdroj: facebook.com/potravinynapranyri
+ Dalších 11 fotografií
Asijské bistro v centru Brna delší dobu zákazníky neuvítá. Posvítila si na něj Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Útroby provozovny byly plné odporné špíny a mrtvého i živého hmyzu. Inspektoři restauraci okamžitě zavřeli.

Kdyby zákazníci viděli, v jakých podmínkách bylo jídlo v brněnském asijském bistru připravováno, protočily by se jim oči i žaludek. Vietnamská restaurace na náměstí Svobody, v samém srdci moravské metropole, byla prolezlá šváby a v kuchyni se nacházelo ohromné množství hnusu a špíny.

Na bistro si naštěstí v pátek posvítila hygiena a inspektoři provozovnu okamžitě nechali zavřít. Hrozilo totiž vysoké riziko kontaminace pokrmů.

V kuchyni inspektoři zjistili rozsáhlý výskyt mrtvého i živého hmyzu, zejména švábů. Silná vrstva mastnoty na kuchyňských zařízeních byla zase důkazem o tom, že se v restauraci uklízelo naposledy hodně dávno. Když k tomu připočteme olupující se omítku a třeba nářadí, které v bistru jeho majitelé skladovali, lze považovat za zázrak, že se nikomu nic nestalo.

Provozovatelé asijské restaurace teď budou muset všechny zjištěné nedostatky odstranit. Hrozí jim i tučná pokuta. Zákazníky bude bistro moct přivítat až po další návštěvě inspektorů, kteří ověří, že už je všechno v pořádku.

Na tristní stav bistra se podívejte v galerii.

Související články

Další články