Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Hmyzí invaze v dovolenkovém ráji: Obří komáři tygrovaní přenášejí nebezpečné nemoci

Hmyzí invaze v dovolenkovém ráji: Obří komáři tygrovaní přenášejí nebezpečné nemoci
Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 6 fotografií
nebezpečí
Na Ibizu se slétli komáři tygrovaní, které na ostrov s největší pravděpodobností přilákaly neošetřované bazény. Tento druh komára je čtyřikrát větší než ty, na jaké jsme v Evropě zvyklí a pochází z Asie. Přenáší velmi nebezpečné nemoci, například horečku dengue, žlutou zimnici a je schopen přenášet i virus Zika.

Pandemie koronaviru způsobila uzavření hotelů či menší zájem o ubytování na mnoha místech světa. Výjimkou není ani Ibiza, tam se ale hotelový personál nestará o bazény, což k nim přilákalo komáry tygrované

Komáři tygrovaní jsou velmi nebezpečný druh, který přenáší nejrůznější nemoci. Mezi nimi i horečku dengue, při které lidé cítí takovou bolest, jakou by cítili při lámání kostí. Tito komáři jsou aktivní 24 hodin denně a dokážou člověka kousnout i přes oblečení.

Španělsko je na páté příčce zemí nejvíce zasažených koronavirem. Tamní vláda očekává, že turisté se budou moci do hotelů a na pláže vrátit v červenci. Není pravděpodobné, že se na Ibizu podívají i Češi, turisté by ale měli být opatrní nejen kvůli koronaviru, ale už i kvůli komárům tygrovaným.

Hmyzí invaze

Zprávy o tom, že Ibiza čelí invazi komárů tygrovaných, se objevily jen krátce poté, co se v Americe objevila sršeň asijská. Zatímco komáři jsou pro lidi velkým rizikem právě kvůli chorobám, které přenášejí, sršně ohrožují především včelstvo a na lidi jsou agresivní téměř jen v případech, kdy se až příliš přiblíží k jejich hnízdu.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy