Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Hlůšková děkuje zaměstnancům ambasády: České úřady se na vás nevykašlou, ani když pašujete drogy, hlásí

Tereza Hlůšková
Zdroj: se souhlasem T. Hlůškové
+ Dalších 5 fotografií
Vděk

Tereza Hlůšková po návratu z Pákistánu neztrácí pokoru. Sama dobře ví, že nechybělo mnoho a odseděla by si za pašování drog dlouhý trest v podobě téměř devíti let. Za pomoci právníků, některých českých politiků i ambasády v Pákistánu se jí ale podařilo zvrátit rozsudek a vrátit se domů na Moravu. I proto v uplynulých dnech přes Instagram děkuje všem lidem, kteří jí pomohli. Tentokrát zaměstnancům ambasády.

Jeden z lidí, kteří pomohli Tereze Hlůškové při jejích strastech ve věznici Kot Lakhpat, byl velvyslanec České republiky v Pákistánu Tomáš Smetánka. Právě jeho pomoci si mladá Češka cení dodnes, protože nebýt jeho, dost možná by ještě teď seděla za mřížemi.

"Byl jeden z mála lidí, kteří mi pomohli a nebyli vidět. Je to člověk, který se zabýval mým případem, snažil se najít východisko, jak mi pomoci, a to až do samého konce. Člověk, který pracuje z kanceláře a nemá potřebu se ukazovat v televizi a hovořit, jak a čím pomohl. A proto si ho nesmírně vážím!" vzkázala Hlůšková přes Instagram diplomatovi, jenž se podílel na jejím propuštění.

Jak je patrné z příspěvku Hlůškové, zaměstnanci české ambasády jí byli velkou oporou. Proto děkovala i bývalé zástupkyni velvyslance Bobkové, která s trestankyní chodila k soudům. "Byla se mnou i u posledního soudu, kdy (a to si pamatuji, jako by bylo včera) mě chytila za ruku a řekla: 'Tak, osm let a osm měsíců... A dál už to znáte," zavzpomínala Hlůšková na kolovrátek, který od pákistánských soudců slyšela prakticky pokaždé, kdykoli se odvolala.

Vozili jí pochutiny z Česka

Kamarádské podpory se mladé Češce dostalo i od dalších zaměstnanců ambasády, které zmiňuje jako Lukáše a Vaška. "Nikdy se na mě nevykašlali, i když už jsem byla dost otravná, vždy se snažili mi vyjít vstříc. Lukyn mi vždy dal nějakou tu pochutinu z Česka, jako byl salám Vysočina nebo Tatranka, protože věděl, že jsem tyto věci dlouho nejedla. Vaškovi jsem hlídala pejska Zeníka (já ho potom přejmenovala na Zendulku). Tak co víc chtít ke spokojenosti?" pochvalovala si Hlůšková.

Čeští státní zaměstnanci tak byli Hlůškové velkou oporou i přesto, že byla původně soudně potrestaná za pašování drog poté, co u ní v kufru celníci na letišti v Láhauru našli bezmála devět kilogramů heroinu. "Kdyby tihle lidé, pracující na ambasádě, nebyli v Pákistánu v době, kdy jsem tam byla já, špatně by se mi dostávalo z povězeňského traumatu," dodala bývalá trestankyně.

Kromě znovunabyté svobody jí dělá radost i nová láska. Jejím vyvoleným je Michal Kotalík, zápasník MMA, který aktuálně bojuje pod smlouvou u organizace Oktagon. "Píšeme si a vídáme se," potvrdila před časem portálu Expres sama Tereza.

Simona Stašová o svých budoucích snachách: Jsme kamarádky, ale k Jiřině chovají respekt

Související články

Další články

Nejnovější kauzy