Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Hluboké zklamání zesnulé Zdenky Procházkové (†95): Film Lída Baarová se stal jejím prokletím

Zdenka Procházková v únoru 2020.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
TRÁPENÍ

Vždy elegantní a sympatická Zdena Procházková (†95) už je v kumštýřském nebi, konečně se zase setká se všemi svými milovanými kolegy včetně exmanžela Karla Högera, který byl největší láskou jejího života. Na jeho sklonku ale prožívala velké zklamání.

Zdenka Procházková se nedočkala satisfakce

Když dostala nabídku zahrát si ve filmu Lída Baarová (2016) kontroverzní herečku ve stáří, měla z toho velkou radost. Ostatně se s ní dobře znala a šlo o zajímavou hereckou příležitost.

Zatímco v Rakousku 11 let zářila v seriálu Familie Putz, v Česku moc šancí nedostávala. „Věřila jsem, že Lída Baarová mi otevře cestu. Ale bohužel se tak vůbec nestalo. Nikdo mi nezavolal s žádnou nabídkou,“ postěžovala si noblesní Zdenka Procházková našemu redaktoru před pár lety. Sice nedoufala, že se s dalšími nabídkami roztrhne pytel, ale takový průběh byl také překvapením.

„Že ale telefon nezazvoní vůbec, to jsem neočekávala,“ smutnila. Satisfakce, že by ji konečně české publikum vidělo více, se tedy nedočkala.

Kritika herečky Lídy Baarové

Přitom byla velmi zajímavá, byla to pravá prvorepubliková dáma, které až téměř do konce fungovalo i tělo, než se bohužel objevily neduhy stáří a skončila v pečovatelském domě. Ale hlavu měla bystrou prakticky až do posledního nádechu.

Ale vraťme se k herečce Lídě Baarové. Co o ní říkala?

„Znaly jsme se. Neměla jsem ji moc ráda. Zažila jsem válku a kdokoliv se tehdy takovým způsobem choval, s tím jsem nemohla souhlasit. Ona hrála před válkou v propagandistických filmech za Goebbelse a také během války,“ vysvětlovala svůj postoj našemu redaktorovi tehdy ještě pro Super.cz, proč jí nefandila.

Související články

Další články