Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Hliník se odstěhoval do Humpolce: Osud Zdeňka Srstky, který věděl, že se blíží konec

+ Dalších 30 fotografií
smrt
Zdeněk Srstka (†83) zemřel po těžké nemoci. Herec malých rolí, vzpěrač, kaskadér a moderátor si získal srdce diváků v pořadu Chcete mě?, kde čtvrt století obětavě hledal nové páníčky pro opuštěné pejsky. Herec na tom nebyl od února zdravotně vůbec dobře. Po celou dobu mu byla nablízku jeho rodina včetně trpělivé a hodné manželky Aleny. V neděli se zdravotní stav Zdeňka Srstky natolik zhoršil, že musel být převezen do nemocnice, ze které se už bohužel nevrátil. Jaký byl osud skvělého herce a baviče?

Zdeněk Srstka zemřel ve věku třiaosmdesáti let. Smutnou informaci webu lidovky.cz potvrdil jeho syn. Srstka byl velice obětavý člověk, který věnoval svůj život psům, zároveň ale stihl ztvárnit stovky malých i větších rolí v bezpočtu filmů a seriálů. Jeho slavné herecké začátky jsou spojeny s parodickou komedií režiséra Oldřicha Lipského a scenáristy Jiřího Brdečky Limonádový Joe.

Kromě filmů zářil ve spoustě seriálu jako Četnické humoresky, Sanitka, O zvířatech a lidech nebo Doktoři z počátků. Prakticky polovinu svého života zasvětil na první pohled mohutný drsňák zachraňování opuštěných pejsků v pořadu Chcete mě, ve kterém si svojí upřímností získal srdce tisíců diváků.

Jeho zřejmě nejslavnější role je z filmu Marečku, podejte mi pero!, kde zaznívala z úst Jiřího Srstky legendární hláška „Hliník se odstěhoval do Humpolce“. Dále pak stojí za zmínku filmy jako Ať žijí duchové!, Rozpuštěný a vypuštěný, Adéla ještě nevečeřela, Kulový blesk nebo Čtyři vraždy stačí drahoušku s nesmrtelnou větou „Všichni jsme Gogo“. Lidé si ho také mohou pamatovat ze zábavné televizní estrády Možná přijde i kouzelník z 80. let 20. století.

Herec na tom nebyl po zdravotní stránce dobře od letošního února. Zdeněk Srstka velmi špatně chodil, až přestal vycházet z domu úplně. Po celou dobu jeho nemoci mu byla oporou manželka Alena. Jeho zdravotní stav se náhle zhoršil v neděli, kdy byl odvezen do nemocnice. Bohužel v pondělí odpoledne oznámil jeho syn smutnou zprávu, že Zdeněk Srstka zemřel.

Mohlo by vás zajímat

Další články