Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Hlídejte si na podzim kondici. Dopřejte si lehké večeře a odměňte se dobrým drinkem

Hlídejte si na podzim kondici. Dopřejte si lehké večeře a odměňte se dobrým drinkem
Zdroj: Pixabay
Lehké večeře

Přes léto nás to všechny táhlo ven. Víc jsme sportovali, po měsících, kdy jsme museli chtě nechtě trávit čas doma, byla každá možnost pobýt na čerstvém vzduchu vzácností. Na podzim a přes zimu to ale na dlouhý pobyt venku nebude.


Přitom právě uplynulé měsíce ukázaly, jak je důležité být ve formě. A s tím vedle pravidelného pohybu souvisí i kvalitní a pestrá strava. Dopřejte si něco dobrého a lehkého zároveň.

Pomocník na celý den

Koktejly, omáčky polévky, to vše umí Smoothie mixer Bosch MMB6382M VitaPower. Provázet vás může klidně v průběhu celého dne – ráno vám dopřeje zdravou snídani v podobě smoothie, v poledne připraví zdravou omáčku a večer polévku. Má skvěle sladěný motor, speciálně tvarovanou mixovací nádobu s noži, díky vysokým otáčkám (až 30 000 za minutu) a vysokému výkonu 1200 W rozmixuje zcela dohladka i tak tvrdé suroviny, jako je led nebo zmrzlé ovoce.

Pochutnejte si bez výčitek

Ne každý má rád chleba nebo housku na sucho, přitom možnost, jak si pečivo namazat a nehřešit přitom, tady je. Nová Rama 100% rostlinná alternativa másla se dá používat stejně jako máslo. Díky vysokému obsahu tuku se hodí ke všem studeným i teplým úpravám, ať už jde o vaření, smažení či pečení. Skvěle chutná, ale navíc se i snadno roztírá. Rama 100% rostlinná alternativa másla je zkrátka výborná volba pro všechny, kteří chtějí omezit nebo vyloučit živočišné tuky a zároveň myslí na životní prostředí. Pochutnat si bez výčitek, to stojí za vyzkoušení!

Dopřejte si bio kvalitu

Známe to všichni – hektické ráno, kdy nevíme co dřív, unavený večer, kdy už nás ze všeho nejvíc láká představa spánku. Usnadněte si práci! Vyzkoušejte pro svého školáka, ale i pro sebe, připravit svačinu či večeři kompletně v bio kvalitě. V nabídce obchodů Albert najdete pod značkou Nature’s Promise bio vše, co k tomu budete potřebovat. Jako základ sáhněte po vypečené bio kaiserce, na kterou můžete namazat například jednu z bio pomazánek, naplnit ji sýrem camembert, rajčaty či okurkou, vše s certifikátem bio.

Odměňte se ušlechtilým sektem

Ledově vychlazený drink na pláži, míchané pití na zahrádce restaurace… Na tohle teď budeme nějakou dobu jen vzpomínat. Dopřát si dobré pití ale můžete bez ohledu na to, jak je venku. Nejušlechtilejší sekt z produkce společnosti BOHEMIA SEKT své jméno získal na počest špičkového francouzského odborníka na výrobu šumivých vín Louise Girardota, který v 50. letech předával své znalosti sklepmistrům ve Starém Plzenci. Vzniká z nejlepších ročníků moravských bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay a leží na kvasinkách až 36 měsíců. Zakoupíte na webu www.osobnivinoteka.cz.

Uvařte si podzimní curry

Pro jednou se odvažte a uvařte něco, co běžně nepřipravujete. Co třeba podzimní cizrnové curry s rajčaty a špenátem? Doplňte zásoby o čerstvý zázvor a curry pastu, dále kupte konzervovaná rajčata a ciczrnu v plechovce, nezapomeňte na čerstvý špenát, řecký jogurt a pár větviček koriandru. Ostatní suroviny pravděpodobně najdete doma. Na pánvi orestujte cibuli, česnek a zázvor, přidáte kari pastu, rajčata, pak vmícháte cizrnu a špenát. Podávejte s lžící jogurtu, nasekaným koriandrem a plátky rajčat. Podrobný recept najdete zde.Související články

Další články