Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Hledáte teplo v zimě? Vyzkoušejte Kapverdy

Hledáte teplo v zimě? Vyzkoušejte Kapverdy
Zdroj: pixabay.com
Kapverdy

Zima je pro některé z nás až příliš dlouhá. Pokud dáváte raději přednost sluníčku a moři, nečekejte do léta. Vyberte si destinaci, která je pro zimní dovolenou u moře, jako stvořená.

Pořádný kus exotiky vám nabídnou Kapverdy. Země zaslíbená, kde na vás čeká moře, pláže, ale i překrásné horské masivy. Kapverdy se na žebříčku oblíbených destinací objevují stále častěji. Následující řádky vám prozradí, proč tomu tak je.

Pro každého něco

Podtitulek, který je v souvislosti s Kapverdským souostrovím celkem výstižný. Navštívit můžete hned několik ostrovů a překrásných míst. Ta si vás získají svou atmosférou. Když si naplánujete dovolenou na Kapverdách, můžete se věnovat nejrůznějším činnostem.

 • Windsurfing
 • Potápění
 • Rybaření
 • Turistika

Tohle všechno pak můžete spojit s příjemnou relaxací, která nebude nabývat konce. Vypravit se lze třeba na pláž Chaves, kde na vás čeká zlatavý písek, modré moře, a to vše v délce pěti kilometrů. Klid, soukromí, ale i zázemí moderních hotelů nadchne bezpochyby každého. Neopomínejte ani na pláž Santa Monica. Ta se mimochodem pravidelně ocitá na žebříčku nejkrásnějších pláží světa.

Jak bude vypadat dovolená na Kapverdách?

Čas strávený na Kapverdách, to je především nekonečné cestování a poznávání úchvatných cílů. Jestliže chcete, aby se dovolená na Kapverdách stala skutečně nezapomenutelnou, měli byste si naplánovat dobrý itinerář. Zacilte na místa, která ve vás zanechají mnoho krásných vzpomínek a vyvolají příjemné pocity.

 • Solný důl Salinas de Pedra de Lume
 • Městečko Sal Rei
 • Zoo Viveiro Botanical Garden

Hledáte teplo v zimě? Vyzkoušejte Kapverdy


Během dovolené na Kapverdách vyrazte na poušť Deserto de Viana, kde je spousta písku zavátého až ze Sahary. Vypravit se tam můžete například na čtyřkolkách nebo si užijete chvíle strávené na sandboardu. Výlet byste si měli naplánovat také k pomyslnému symbolu Kapverdského souostroví. Je to vrak španělské obchodní lodi Cabo Santa Maria, kde pořídíte krásné fotografie. A výčet takových úchvatných míst může být ještě bohatší.

 • Zátoka Buracona a zdejší Blue Eye
 • Stratovulkán Pico Do Fogo
 • Solné jezero Salinas

Příprava je základ úspěšné dovolené

Stejně, jako když vyrážíte na dovolenou do jakékoliv jiné destinace světa, také v případě Kapverd přijde vhod několik důležitých informací. Například, čím zaplatíte na Kapverdách, jaké je zde počasí nebo jak je to s bezpečností? Tohle všechno si můžete nastudovat dopředu, díky čemuž po přistání na ostrovech nebudete ničím zaskočeni. Nápomocen vám v tomto případě bude cestovatelský portál cKlub.cz. Ten sdružuje informace nejrůznějšího typu.

 • Recenze hotelů
 • Cestopisy a blogy
 • Dostupné zájezdy

V první řadě získáte inspiraci na zajímavé cíle. Dopředu si naplánujete itinerář, který bude plný dech beroucích míst. Tipy na překrásná zákoutí a nápady na dobrodružné výlety přijdou jistě vhod.

Hledáte teplo v zimě? Vyzkoušejte Kapverdy


Kapverdy jsou jasnou volbou

Je nejvyšší čas, začít plánovat zimní dovolenou u moře. Načerpejte dostatek sluníčka a prožijte nezapomenutelné chvíle v exotickém ráji. Přesně tohle vám přináší Kapverdy, kde si můžete vybrat z mnoha ubytovacích zařízení a přidružených služeb. K tomu vám ostatně dopomůže již zmiňovaný portál cKlub.cz.

Kapverdské souostroví není vyhlášené pro nic za nic, o čemž se můžete přesvědčit na vlastní kůži. Nasajte jedinečnou atmosféru tamních městeček. Poznejte místní kulturu a nenechte si ujít ani lahodný gastronomický zážitek. Tohle všechno ukrývají Kapverdy, které vám umožní poznat hned několik ostrůvků najednou. Objevte jak suchozemský, tak podvodní svět, k čemuž tohle místo jednoduše vybízí. Dovolená na Kapverdách se pro vás stane výjimečným zážitkem.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Další články

Nejnovější kauzy