Marketingový specialista Lukas Yla sháněl novou práci a denně posílal několik životopisů. Jenže z toho nic nebylo a většinou se mu z firem nikdo ani neozval. Nechtělo se mu dál jenom čekat, tak vymyslel snadný způsob, jak získat jakoukoliv práci a svého budoucího šéfa na sebe upozornit.

Všechno si promyslel a vyrazil do firem, kde chtěl sehnat práci. Nešel tam sám za sebe, ale převlékl se za poslíčka. Nezapomněl s sebou vzít krabici s nejrůznějšími koblihami a sladkostmi a dá se říct, že si je chtěl tak trochu uplatit. A do krabice strčil vzkaz pro svého budoucího zaměstnavatele.

„Dobrý den, nejedná se o žádnou chybu. Předstíral jsem, že jsem poslíček, abych se s vámi mohl osobně setkat. Jak můžete vidět, rád dělám věci jinak a po svém. Jmenuji se Lukas a jsem marketingový specialista s pětiletou praxí. Oblíbil jsem si vaši firmu a rád bych v ní pracoval. Prosím, vychutnejte si tuto výbornou koblihu ze skvělého pekařství.“

Lukas sladkosti dovezl hned do několika firem, aby si ho všimli. Myslí si totiž, že jeho CV hned každý hodil do koše. Jestli ho nakonec někdo zaměstnal, není jasné. Ale rozhodně každý ocenil jeho originalitu, takže ho minimálně pozvali na pohovor.