Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Hledala pomoc, našla smrt: Budeš mít klid, radili dívce (†25), zabila se podle online návodu

Zdroj: extra.cz
+ Další 3 fotografie
tragédie
Momenty největšího smutku a hrůzy zažívá Jackie Bieber společně s manželem Chipem. Jackie našla svou dceru Shawn Shatto (25) mrtvou v jejím rodinném domě. Jak se později ukázalo, Shawn spáchala sebevraždu podle návodu na internetové stránce, kde ji další uživatelé k hrozivému činu nabádali. Na stránce sanctionedsuicide.com hledala pomoc, místo toho jí tam ale lidé dodali odvahu k tomu nejhoršímu.

Jackie Bieber našla svou dceru Shawn Shatto modrou a studenou na dotek. Mladá žena trpěla silnými depresemi a úzkostí, proto se rozhodla vyhledat pomoc mezi lidmi, kteří si prochází tím samým. Udělala ale největší chybu, na fóru totiž dostala návod k sebevraždě, kterou spáchala předávkováním. Dokonce dostala tak přesné instrukce, aby přesně věděla, kolik prášků si má vzít, aby přišla smrt rychle a hlavně bezbolestně.

Na serveru sanctionedsuicide.com vystupovala Shawn pod přezdívkou Kakabushi. Její nešťastná maminka, které je nyní oporou jen manžel Chip Bieber, který je rovněž nevlastním otcem Shatto, se o všem dozvěděla jen díky tomu, že zesnulá žena vše zapsala do deníku. Od návodu až po její pocity poté, co si prášky vzala. Najít danou stránku a příspěvky své dcery pak pro Jackie nebyl problém, v tu chvíli si teprve uvědomila, co se stalo.

Shawn Shatto na internetu hledala pomoc, místo toho se ale dočkala návodu, jak se předávkovat volně prodejnými léky. "Právě jsem si to vzala. Jsem šíleně vyděšená," napsala na stránku poté, co do sebe dostala smrtelnou dávku prášků. Nenašel se ani jeden člověk, který by jí poradil, aby prášky vyzvracela a našla jinou cestu. "Doufám, že najdeš klid," bylo jí odepsáno. Rodina ženy okamžitě vše vyfotila a předala policii, která se stránkou nyní intenzivně zabývá. Její správce ale tvrdí, že k sebevraždě se tam uživatelé rozhodně nepovzbuzují.

Podle Jackie Bieber je tato stránka něco jako kult. Ačkoliv jsou tam uživatelé vyzýváni přímo správcem k tomu, aby si v případě velkých potíží zavolali odbornou pomoc, dělají pravý opak. Do diskuzí každou chvílí přibývají příspěvky o sebevraždách. "Do dvou dnů se zabiju," píše jeden z uživatelů. "Přemýšlím, jestli napsat dopis na rozloučenou, nebo prostě beze slova odejít," píše další. Rodiče zesnulé Shawn nyní bojují za to, aby byla tato stránka zrušena.

Související články

Další články