Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Hledá se vrah mrtvé ženy z rybníka Peklo: Jestli je to Jitka (48), ukáží testy DNA

Zdroj: archiv rodiny, Policie ČR
Pátrání
Šokující dohru má nález těla mrtvé ženy v rybníce na Havlíčkobrodsku. Nezemřela totiž nešťastnou náhodou, ale někdo ji zavraždil. Policie proto žádá případné svědky, zejména z projíždějících aut, o pomoc s vyšetřováním. S největší pravděpodobností jde o Jitku (48), která se na konci července nevrátila z venčení své fenky Justýny.

Policisté pátrají po vrahovi ženy, jejíž tělo minulý týden našli v rybníce Peklo u Habrů na Havlíčkobrodsku. Nařízená pitva totiž ukázala, že nezemřela nešťastnou náhodou, ale někdo ji zabil. Pravděpodobně jde o pohřešovanou Jitku Zachariášovou, po níž je ale stále vyhlášeno pátrání.

Není zatím stoprocentně jisté, zda to je skutečně ona. Definitivní potvrzení policie získá z porovnání testů DNA, výsledky budou v řádu několika dnů.

Policisté žádají veřejnost o pomoc s hledáním vraha. "Kriminalisté se obracejí především na řidiče, kteří jezdí na trase mezi Havlíčkovým Brodem a městem Habry, a to nejen po hlavní silnici první třídy, ale také po silnicích nižších tříd vedoucích k rybníku u silnice mezi obcemi Kámen a Habry a používají ve svých vozidlech palubní kamery," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Současně bychom uvítali případná svědectví řidičů, kteří si mohli všimnout pohybu podezřelého vozidla, které ve stejnou dobu, tedy od sobotní půlnoci do nedělního odpoledne odbočuje z hlavní silnice I/38 k rybníku mezi obcemi Kámen a Habry nebo najíždí na hlavní silnici z komunikace vedoucí od tohoto rybníka," dodala Čírtková.

Po osmačtyřicetileté Jitce se slehla zem v neděli 28. července, v devět ráno šla venčit svou fenku Justýnu a už se nevrátila. Tělo v rybníce bylo nalezeno minulý čtvrtek, pes se stále nenašel.

Související články

Další články