Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Hledá se srdce pro Adélku (5): To její selhalo, maminka navíc bojuje s rakovinou

Zdroj: Facebook
Pomozte Adélce
Mladičké Adélce (5) v červnu selhalo srdce a rodičům se zhroutil svět. Další rána přitom přišla už o měsíc později, její maminka začala svádět boj s rakovinou. Rodina se pere s krutým osudem, jak se dá, a pomoct se jí snaží Vězeňská služba, u které dívčina matka dlouho pracovala. Vyhlásila sbírku a přispět můžete i vy.

Sehnat dárce pro teprve 5letou Adélku Holčákovou je kvůli nízkému věku složité. Zatím jí pomáhá speciální přístroj, který jí lékaři implantovali. Srdíčko jí selhalo letos v červenci, ale tím osud rodině rány rozdávat nepřestal.

Dívčina maminka totiž v červenci také onemocněla, bojuje se zákeřnou rakovinou. O ni a malou Adélku se tak stará tatínek a babička.

Tolik měsíců na nemocničním lůžku se na Adélce bohužel stihlo podepsat. "Několikaměsíční hospitalizace výrazně poznamenala její psychiku, vyvolala u ní poruchu příjmu potravy a celkové vyčerpání organismu," píše Vězeňská služba, která pro rodinu pořádá i sbírku, na sociální síti.

Teď se sice začalo blýskat na lepší časy, ale rodina se bez pomoci neobjede. "Po propuštění z nemocnice nebude Adélka schopná určitou dobu chodit, a bude proto potřebovat invalidní vozík," stojí dále v příspěvku Vezeňské služby s tím, že Adélka bude muset přijímat nitrožilní výživu.

Část výdajů zaplatí pojištovna, léčba a péče o Adélku přesto nebude zadarmo. "Vzhledem k tomu, že půjde o dlouhodobou vleklou léčbu, je Adélčina rodina vděčná za jakoukoliv pomoc. Případnou finanční pomoc využijí na nákup zdravotních potřeb a pomůcek pro Adélčinu léčbu a rehabilitaci, ale také pro zajištění péče o Adélčiny sourozence a chodu celé rodiny," žádají kolegov Adélčiny maminky.

Kam přispět

Přispět můžete i vy, a to na účet 4200555535/6800 pod variabilním symbolem 145431.

Související články

Další články