Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

HLAVOLAM: Z této hádanky se vám zamotá hlava. Dokážete ji vyřešit?

Dokážete ji vyřešit?
Na internetu se objevila velmi záhadná hádanka a všichni jsou teď zmateni. Dokážete vyřešit tuto záludnost s koňmi, kovbojskými botami a podkovami? Musíte zapojit svoje mozkové závity!

Hádanka může pro někoho vypadat hodně jednoduše, ale věřte, že se u ní pěkně zapotíte. Všichni si lámou hlavu a na výsledek přišli jen ti nejvytrvalejší. Dokážete to i vy?

Po tom, co se tento hlavolam objevil na Facebooku, sdílelo ho už přes 13 tisíc uživatelů a okomentovalo více než půl milionu lidí. Před sebou vidíte čtyři rovnice, tři už byly vyřešeny. A díky nim byste měli přijít na tu čtvrtou. Musíte sečíst kovbojskou botu s koněm a vynásobit podkovou. Zároveň se řiďte třemi příklady předtím. Pokud si s tím lámete hlavu už hodně dlouho, podívejte se na řešení.

Řešení

V první rovnici vidíte tři koně, kteří se rovnají 30. To znamená, že jeden kůň má hodnotu 10. (10 + 10 + 10 = 30)

V druhé rovnici je po sečtení dvou koní a jedné podkovy výsledek 18. Když víme, že hodnota koně je 10, tak je logicky hodnota podkovy 4. (10 + 4 + 4 = 18)

Ve třetí rovnici musíte kovbojské boty odečíst od podkovy. Když víme, že podkova má hodnotu 4, je jasné, že 2 kovbojské boty mají hodnotu 2, teda jedna bota je za 1. (4 – 2 = 2)

Ve čtvrté rovnici tedy musíte vynásobit koně s podkovou a pak přičíst kovbojskou botu. To znamená, že odpověď je 1 + (10×2). Násobení má totiž přednost před sčítáním. A výsledek je 21!

Většina lidí si nevšimne, že ve třetí rovnici jsou kovbojské boty dvě, takže jim vyjde výsledek 48. Jiní si zase myslí, že tento příklad se nedá vypočítat. Tak jak jste dopadli, zvládli jste to?

Mohlo by vás zajímat

Další články