Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hlavní město je v semaforu oranžové: Ředitelé pražských škol mohou rozhodovat o nošení roušek

Hlavní město je v semaforu oranžové: Ředitelé pražských škol mohou rozhodovat o nošení roušek
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Blíží se začátek školního roku a situace v souvislosti s koronavirem je stále horší. A to hlavně v Praze, která se podle semaforu umístila v oranžové zóně, tedy druhém stupni. Hygienici sice doporučili nosit roušky ve společných prostorách vyjma učeben ve školách, ředitelům pražských škol však dali na vybranou, kde nošení ústenek zavedou.

Hlavy pražských škol však plánují zvolit radikálnější postup v podobě povinného nošení roušek. Ředitel Masarykovy ZŠ v Klánovicích v Praze Michal Černý je zároveň šéfem Asociace ředitelů základních škol. A sám byl překvapen tím, co řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Podle něj je totiž Praha spíše na spodní hraně oranžové barvy a nošení roušek na školách jen doporučují.

"To je zásadní věc. V manuálu je jasně napsané, že oranžový okres znamená nosit roušky na chodbách. Teď mě překvapuje, že to někdo vymyslel jinak. Pokud má být Praha oranžová, tak se kloním k opatrnosti a roušky na chodbách nařídím," vysvětlil pro Právo ředitel Černý.

Zpočátku utažené otěže, pak rozvolnit

A není jediným ředitelem, který má podobný přístup. Ředitel kunratické ZŠ Vít Beran pro web uvedl, že bude lepší vybavit školáky ústenkami. "Slováci chtějí po prázdninách trochu víc utáhnout otěže, což je podle mě lepší cesta. Pokud se ukáže, že je vše v pořádku, tak se může situace rozvolnit," vysvětlil Beran s tím, že chce zahájit školní rok ve zdraví a roušky budou povinné na chodbách.

Rodiče budou vědět víc o nástupu do škol a průběhu školního roku v pondělí. Stejně tak se dozvědí, jak to bude s rouškami ve školách, kde studují jejich děti. Některé školy však musí začátek školního roku odložit kvůli tomu, že jsou jejich zaměstnanci v karanténě. Pedagogové se totiž během přípravy pohybovali blízko někoho nakaženého.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy