Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hlavní hygienička Jarmila Rážová má koronavirus, Babiš s Vojtěchem jsou v ohrožení

Hlavní hygienička Jarmila Rážová má koronavirus, Babiš s Vojtěchem jsou v ohrožení
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Koronavirus
Hlavní hygienička Jarmila Rážová se nakazila koronavirem. Ve středu dopoledne o tom informoval mluvčí pražské hygienické stanice. Rážová je nyní v izolaci a hygiena se snaží dopátrat, s kým přišla do styku. Účastnila se schůzek s Andrejem Babišem, ten ale do karantény nemusí, protože podle hygieny seděl daleko a měl respirátor. Do izolace jde ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zpráva o nakažení Rážové ještě umocnila úterní rekordní přírůstek nově nakažených. Podle ministerstva zdravotnictví přibylo 503 lidí s covidem-19, což je nový rekord.

Hlavní hygienička Jarmila Rážová na vlastní kůži zjistí, jak vypadá nemoc, která trápí celý svět. Ve středu dopoledne jí totiž vyšel pozitivní test na koronavirus. Hygienička tak musela okamžitě do izolace a nyní se dohledávají lidé, se kterými přišla do kontaktu. V posledních dnech se scházela s řadou politiků.

Jsou mezi nimi například Andrej Babiš nebo ministr zdravotnictví Adam Vojtěch První jmenovaný do karantény nemusí, protože od rážové seděl daleko, navíc měl respirátor. Zato Vojtěch do izolace musí. V karanténě se také nachází vicepremiér a šéf resortů dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček

Ministerstvo zdravotnictví přitom už v úterý ráno oznámilo, že za úterý se nakazilo přes 503 lidí. Jde tak o nejvyšší počet nově nakažených v Česku od 21. srpna, kdy zdravotníci zaznamenali o jeden případ méně. Počet aktuálně nemocných činí 6576.

Podle Adama Vojtěcha zatím zdravotnictví stíhá, v zemi je ale i tak hospitalizováno přes 166 lidí s nemocí covid-19 Většina nakažených má zatím stále mírný průběh, v těžkém stavu je pouze 34 lidí. Většinou jde o starší osoby nebo pacienty, kteří se léčí s dalšími nemocemi.

Hokejisté jsou v problémech

V současné době je na tom nejhůř Hodonínsko Za posledních sedm dní tam přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel víc než 58 nově nakažených koronavirem Druhou nejzasaženější oblastí je Praha s téměř 49 případy na 100 tisíc obyvatel za uplynulý týden. Na třetí místo se pak dostalo Mělnicko se zhruba 40 případy.

Jak už dříve varovalo ministerstvo zdravotnictví, velké riziko nákazy hrozí ve sportovních klubech. S koronavirem se tak potýkají například hokejisté Motoru České Budějovice 28 jeho hráčů, členů realizačního týmu a dalších zaměstnanců mělo pozitivní test na koronavirus, o čemž informoval klub na svých stránkách. Problémy pak řeší i v Liberci, kde mají šest nakažených.

Nakažení jsou i pedagogové

Podle pedagogické komory pak včera neotevřely dvě desítky škol. Důvodem je nákaza některého z členů pedagogického sboru nebo zaměstnanců. To je problém například Základní školy Horní Moštěnice na Přerovsku. „Vzhledem k výskytu pozitivního testu na covid-19 v pedagogickém sboru na základě karantény nařízené KHS Olomouc, rozhodnutím RO, je zahájení školního roku 2020/21 v ZŠ Horní Moštěnice odloženo na 8. 9. 2020. Uzavření se netýká MŠ ani mikrojeslí,“ informoval ředitel školy Libor Kubík o dočasném uzavření školy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy