Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hlava USA Joe Biden má srdce na dlani: Po vlně kritiky za koupi psa dalšího adoptoval

Hlava USA Joe Biden má srdce na dlani: Po vlně kritiky za koupi psa dalšího adoptoval
Zdroj: archiv Joe Biden
+ Další 3 fotografie
adopce
Nastávající prezident Spojených států Joe Biden (77) je muž s velmi dobrým srdcem. Pořídit si zvířecího parťáka s sebou nese značnou zodpovědnost a potřebu trpělivosti. Biden se bude brzy stěhovat do Bílého domu společně se svou rodinou, jejímiž členy jsou i dva rozkošní dospělí psi. A jak je dobře známo, je lepší pejska adoptovat, než koupit.

Champ a Major, dva nerozluční psí parťáci, kteří kráčejí po boku nově zvoleného amerického prezidenta Joea Bidena. Uběhla více než dekáda od doby, co si Bidenovi pořídili Champa přímo od chovatele, který chtěl na prodeji štěňat hlavně vydělat. Tehdy se na politika snesla vlna kritiky, že nepodporuje útulky nebo adopci a mazlíčka si koupil. Sice o něj bylo skvěle postaráno a prošel dokonce profesionálním výcvikem, ani to však ničemu nepomohlo.

Jako reakci na to Biden slíbil, že příště si pejska adoptuje. A jak slíbil, tak udělal. Nejnovějším členem rodiny je Major, který se k nim přidal v březnu 2018 jako malé štěně. Bidenova dcera Ashley totiž na Facebooku našla příspěvek o štěňátcích německého ovčáka, která byla pohozena ve smetí. Mláďata měla navíc zdravotní potíže a potřebovala nějaký domov.

Zachráněné štěně nakonec adoptoval

Šest štěňat muselo být hospitalizováno. A protože má Biden slabost pro německé ovčáky a chtěl pro rodinu a prvního pejska Champa dalšího kamaráda, rozhodl se kontaktovat útulek Humane Association ve státě Delaware, kam byla štěňata umístěna, a chtěl se jednoho z nich ujmout. Hned od začátku se o něj Biden staral a trénoval jej.

Kromě obyčejných povelů se Major naučil, jak se vyrovnat se složitějšími situacemi, ke kterým se běžný pes nedostane. Například velmi dobře zvládá cestování letadlem nebo není nervózní před mnoha fotografy. "Jsme moc šťastní a vítáme Majora v naší rodině. Vděčíme delawarskému sdružení za jejich práci při hledání domovů pro Majora i nespočet dalších zvířat," prohlásili Bidenovi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy