Nejkontroverznější postava naší scény, frontman věčně provokující skupiny Vanessa, Samir Hauser (44), vytvořil veledílo, které nazval Bibleee. Příští rok, 1. 2. 2015, se chystá s kapelou Vanessa zahájit v pražském Karlíně turné. Než se rozhodnete si koupit lístky, možná byste rádi věděli, s kým budete mít do činění.

Exkluzivně se nám podařilo dostat se k materiálům největšího současného provokatéra. A povídka, která popisuje jeho dětství, je natolik děsivá, že jsme se vám ji rozhodli otisknout v plném znění.

V šesti letech jsem poprvé uslyšel hlasy. Ptaly se mě na něco v tom smyslu, jestli si vzpomínám, kdo jsem a proč jsem tady. Stalo se to asi týden po mém nástupu do první třídy. Šel jsem tehdy domů s obličejem ozdobeným úsměvem, kterým se pyšní vítězové. Právě se mi totiž podařilo zlikvidovat tu nejtlustší kreaturu z jejich výcvikové kolonie, nazývané škola. Skolil jsem ji tužkou č. 3 přímo do orgánu, které jsou určeny k reprodukci. Vzpomínám si, že to byla starší samice a měla vůdčí postavení. Já jsem Gar, jsem hrdina a zápasím s bestiemi. Ale abych nepředbíhal, předtím ještě uplynulo mnoho vody. Žil jsem ve své oblíbené formě, na svém oblíbeném místě do té doby, než mě něco uchopilo a mrštilo se mnou o zem. Všichni jsme se toho tenkrát báli, a proto jsme si z toho udělali svého pána. Tím to nabývalo na síle a náš národ byl proti tomu zcela bezmocný. Uctívali jsme to a přinášeli jsme tomu víc a víc obětí. Znali jsme i dobré síly, ale ty se časem úplně odmlčely.

Ti, kdo se tomu postavili, byli vyvrženi a potrestáni strašným způsobem. Byli shozeni do černé díry a zbaveni své síly a schopností. Přesto někteří přísahali, že se nevzdají a budou pokračovat v boji proti útlaku i s tváří v prachu. Ti, kteří nezapomněli, budou neustále bojovat proti všem podobám toho monstra. Kdykoli, kdekoli a v kterékoli existenci. Můj boj probíhal přibližně takto.

Povídka se jmenuje Vyvržení. A je to jen slabý odvar z toho, co vám přineseme v příštím týdnu. Co bychom také čekali od umělce, který si sjel lajnu koksu v přímém přenosu z bible! Vážně by nás zajímalo co bude tohle individuum předvádět na turné. Tušíme ale, že 1. 2. Prahu a 3. 2. Plzeň otřesou v základech!