Podpořte svého favorita

Program společnosti Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme” má pomoci realizovat neziskovým a příspěvkovým organizacím jejich projekty, které mají pozitivní vliv na život v jejich okolí. Poprvé byl spuštěn v roce 2016. „Doposud jsme podpořili 270 dobročinných projektů a rozdělili 8 100 000 korun. Stejně jako v předešlých ročnících je rozhodnutí plně v rukou zákazníků Tesco. Nejvíce projektů je zaměřeno na děti, zdravotně znevýhodněné a rodiny. Těší nás, že je o program takový zájem a budeme moci realizovat další krásné projekty,“ říká Martin Kuruc, výkonný ředitel Tesco pro ČR. Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco.

Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity. Už samotný postup projektu do finálového hlasování v obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun.

V obchodech jsou umístěna hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Nominované organizace mají navíc v průběhu hlasování možnost prezentovat své aktivity přímo v obchodech a zákazníkům lépe přiblížit svou činnost a představit svůj projekt.

Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů je také k dispozici na webových stránkách programu ZDE, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.