Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Hlasitá rána, křik a 28 MRTVÝCH: Strašlivá nehoda autobusu MINUTU PO MINUTĚ

+ Další 2 fotografie
Minutu po minutě
Při tragické nehodě autobusu na portugalském ostrově Madeira přišlo o život přinejmenším 28 cestujících. Další desítky utrpěly zranění, pasažérů bylo dohromady 55. Podle místních zdrojů šlo převážně o Němce, zatím nejsou informace, zda mezi nimi byli i Češi. Tohle zatím víme.

Dovolenkový ráj je otřesen strašlivou nehodou autobusu na portugalské Madeiře, ve kterém cestovalo 55 turistů. Zřítil se z útesu a dopadl na jeden z domů. Řidič pravděpodobně nad těžkým vozidlem ztratil kontrolu v zatáčce.

Jak informoval portugalský list Correio da Manhã, zemřelo přinejmenším 28 lidí. „Zemřelo 11 mužů a 17 žen, většina z nich byla německé národnosti,“ řekl tamějším médiím Filipe Sousa, starosta nedalekého města Santa Cruz.

Spekuluje se o selhání brzd, pravděpodobnější verzí je ale ztráta kontroly nad autobusem. Na nehodě se mohlo podepsat i počasí, měl foukat silný vítr.

Z útesu se autobus zřítil zhruba v 19.30 našeho času. Místní prý uslyšeli mohutnou ránu a křik, za pár minut už jen sirény záchranářů. Ránu slyšela i recepční nedalekého hotelu Quinta Splendida, která potvrdila britskému Daily Mailu, že hostům se nic nestalo. Někteří šli zřejmě pomáhat raněným.

Na místě zasahovalo 14 sanitek. Přesný počet zraněných úřady zatím nezveřejnily, dá se předpokládat, že ještě poroste počet mrtvých.

Mohlo by vás zajímat

Další články