Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Hladová holčička trpí vzácnou poruchou! Má nepřekonatelnou chuť na koberce a plyšáky!

Čtyřletá Charlotte trpí autistickou poruchou, která zapříčiňuje
nutkavou chuť na nejedlé věci.

Malá Charlotte Cook trpí vzácnou poruchou zvanou Pica, kvůli které má nutkavou chuť pojídat nejedlé věci. Čtyřletá holčička je tak závislá na požívání například pohovky, televizního ovladače nebo koberce.

U Charlotte se tato porucha projevila ve věku jednoho roku. Přibližně touto dobou jí také diagnostikovali autismus.. „Odmalička pojídala rohy pohovky nebo žvýkala plyšáky. Nejvíc se bojím toho, že se zadusí a umře," popisuje její matka. Charlotte se dokonce podařilo zlikvidovat sedačku za 2 700 liber.

„Problém je v tom, že si Charlotta neuvědomuje, co dělá. Zkoušeli jsme jí vysvětlit, že když tohle bude dělat, tak umře. Bez výsledku,“ líčí peklo matka.

Lékaři navíc nevědí, co si mají s autistickým dítětem počít. Někteří si myslí, že tahle porucha může vzniknout z nedostatku železa, druzí zase říkají, že je to výhradně psychická porucha. „Lékaři nejsou schopní ji vyléčit a neposkytují nám žádnou podporu,“ stěžuje si Charlottina rodina. Odborníci jim pouze doporučili odstranit všechny látkové předměty, což si rodina nemůže dovolit.

Mohlo by vás zajímat

Další články