Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

HIV pozitivní vousatá zpěvačka má Kristova léta: Conchita Wurst si teď říká jinak

Thomas Neuwirth alias Conchita Wurst slaví narozeniny
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Osudy

Tom Neuwirth slaví 33. narozeniny. Svět jej zná jako vousatou zpěvačku, která v roce 2014 pobáznila Eurovizi. Conchita Wurst si ale rakouský umělec už dále neříká. Teď už je z něj prostě jenom Wurst. Jak se HIV pozitivnímu drag queen umělci žije?

Je mu to wurst

Conchita Wurst je umělecký pseudonym rakouského rag queen umělce Thomase Neuwirtha, který v současné době vystupuje pouze jako Wurst. Přezdívku si vybral od úsloví Das ist mir Wurst - je mi to buřt.

V roce 2014 jako Conchita vyhrál s písní Rise Like a Phoenix Eurovizi, a to i přes nevoli Běloruska, Ruska a části Rakouska. Conchita Wurst v minulosti zahajovala ale třeba i český Prague Pride.

HIV, vydírání a změna jména

Vousatá zpěvačka se totiž brzy stala hitem a byla k vidění skoro všude a všude se o ní hovořilo. Právě svou neobvyklou imagí se ale snaží umělec poukázat na to, jak netolerantní dokážeme být k odlišnostem ostatních. Make-up, dlouhé vlasy, typicky dámské šaty a přitom pořádný plnovous se tak staly jeho poznávacím znamením.

Svou image nakonec Thomas opustil a oznámil, že s rolí Conchity končí. Umělec teď vystupuje sám za sebe. Navíc přiznal, že je už několik let HIV pozitivní. Informaci prozradil veřejnosti poté, co jej vydíral expřítel, že tajemství provalí sám.

Související články

Další články