Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

HIT INTERNETU: Ta Češka v růžovém je nový Ježíš! Kolik za tuhle roli dostala? 11 věcí, které jste o Urielovi snad nechtěli vědět

+ Další 4 fotografie
Tohle video viděly tisíce Čechů a ptají se, zda se obě dámy zbláznily, nebo je to parádní byznys s lidskou hloupostí. Paní v bílém je totiž archanděl a také mimozemský Kryon. A paní v růžovém je nový Ježíš Kristus. Podívali jsme se na ně detailně a víme, co jsou zač.

„Už to muselo ven. Celý vesmír čekal na to, až to Kačenka vstřebá a uchopí. Jsem nový Ježíš Kristus a Kryon nás miluje.“

To jsou věty, které několik dnů baví celé Česko. Kačenka a její kámoška v bílém svetru věří, že jsou Vyvolené a že otevřely brány vesmíru.

A vás zajímá, zda jsou při smyslech. Jaké drogy berou. Věří tomu, co říkají? Kolik si za tuhle seanci vezmou peněz a můžete se i vy stát novým Ježíšem?

Takže si nyní pojďme zcela seriózně vysvětlit, o co tu jde. Rozbor sekt a nových náboženských hnutí je parádní disciplínou religionistiky a vědci se často hodně pobaví. Když máte každý den před sebou lidi, co přísahají na smrt svých dětí, že komunikují s mimozemšťany nebo že jsou vtělený Mojžíš či egyptský bůh Hor, tak je to často legrace. A někdy také ne. Někdy jde o duši i o život. A také většinou o parádní byznys.

1. Co je na počátku tohoto šíleného videa?

Abychom pochopili Kačenku a její kámošku, je třeba otevřít další videa této obskurní dvojice. Ideální je video, které najdete ZDE. Alfou a omegou této sekty (pro lepší a jednodušší vysvětlení budeme užívat pojem sekta) je Kryon. Takže na počátku této sekty a velkého byznysu je Kryon.

2. Kdo je Kryon?

Kryon je vesmírný hlas. Autorita z vesmíru, která se napojuje na některé lidi a sděluje jim kosmická tajemství o Bohu, lásce, naší planetě, čakrách, aurách atd. Kryon komunikuje s lidmi přes tzv. channellování. A nyní to nejdůležitější – prvním, komu se Kryon ohlásil (zjevil), je Američan Lee Caroll.

3. Kdo je Lee Caroll?

Lee Caroll je kontaktér, spisovatel a channeller. A také multimilionář. Ona totiž spása není zadarmo. Tenhle Američan koncept Kryona vymyslel a zhmotnil. A také z něj udělal fabriku na peníze. Caroll napsal 12 knih o Kryonovi. Těchto 12 knih bylo přeloženo do cca 24 jazyků. Do toho máte DVD, CD, přednášky, kalendáře, trička, a dokonce cestovku! Vše s Kryonem. A za vše se platí. Více o tom, jak Kryon vznikl, najdete ZDE.

4. Je Kryon bůh? Je bohem Kačenka z našeho videa?

Jednoduchá otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. Zajímalo mě, zda v pozadí této sekty najdu scientologické prvky, zda tam bude šamanismus, kabala, Buddha, tajemný Egypt, New Age, energie reiky a setkání s Ježíšem a Mojžíšem. Našel jsem tam toto vše a ještě mnohem více. Máme tu učebnicový vzorek náboženského guláše, kde je smícháno vše, co se hodí. Jako když pejsek a kočička pečou dort. Kačenka a její kámoška (po vzoru svého mistra Lee Carolla a jeho Kryona) smíchaly všechno dohromady a tímto náboženským mišmašem krmí ty, kteří jim za to platí.

5. Věří tomu, co říkají?

Sektáři se dělí dle několika kritérií. Třeba podle toho, jak moc svému poslání věří. Někteří vůdci nových náboženských hnutí svému přesvědčení věří a jsou schopni pro něj položit život. Pro jiné je to pouze byznys s lidskou naivitou. Někdy se oboje doplňuje. V případě Kačenky máme obavy, že tomu skutečně věří. Ale ty peníze od oveček taky nejsou k zahození.

6. Kolik setkání s Kryonem stojí?

Tady vystopujeme typický scientologický byznys s tajemnem. Čím blíže jsme Kryonovi, tím více nás to bude stát. Základem je pročistit si čakry. Další level je pročistit si vnitřní DNA. Další level je setkání s mistrem. A tak jdete level za levelem k vytouženému cíli a každý krok vás něco stojí. Knížky o Kryonovi pořídíte za cca 300 Kč. Základní kurz vás vyjde na 4 tisícovky. Víkendové kurzy vyššího zasvěcení vás budou stát cca 10 tisíc. Můžete jet i na výlet do zahraničí. Opět s Kryonem a opět budete platit. Čím vyšší duchovní úrovně dosáhnete, tím více peněz vám zmizelo z konta. Což neplatí o ústředí tohoto kultu. Tady se bohatne. Hodně. A Lee Carroll (tituluje se jako The Original Kryon) jen počítá dolary. Kolik jich má? To je velmi složité dohledat. On tvrdí, že peníze nepotřebuje, že jede na vlně vesmírné energie. Střízlivé odhady odborníků ale hovoří o byznysu, kde se točí desítky milionů.

7. Kolik Čechů věří v Kryona?

Kryon zdařile expanduje do Česka a jeho následovníků by mohlo být kolem 2 až 10 tisíc – každý se tím nechlubí, že v Kryona věří. Kryoňané se sdružují na Facebooku, mají vlastní webové stránky, mají různá setkání. Tady je pár stránek pro fajnšmekry, které problematika Kryona zajímá – kryon.webnode.cz, prozreniandelu.cz a na Facebooku je najdete třeba ZDE a nebo TADY.

8. Proč tomu Češi věří?

Obecně lze říci, že smutní a zlomení lidé se upnou k duchovnu jako ke své poslední naději. Ateistické Česko odmítá křesťanství, bojíme se muslimů, s despektem se díváme na dějiny židovství… Přesto i moderní člověk hledá něco, co ho převyšuje. A tak to hledá v buddhismu, v józe, v meditaci, ve vesmíru nebo v reiky… A někteří hodně zoufalí lidé dojdou až ke Kryonovi. Kde selhává tradiční církev (a tady jde katolíkům hlavně o byznys), tam nastupují nová náboženská hnutí a sekty. Tradiční církve prostě vymírají, o slovo se hlásí stoupenci Kryona.

9. Funguje to?

Další zajímavá otázka. Nikdy nepodceňujte sílu ducha a placebo efekt. Věř a víra tvá tě uzdraví. Takže se opět dostáváme k lidem, kteří jsou ochotní přísahat na život nejbližších, že je Kryon vyléčil z rakoviny… Obecně také platí poučka, že když si duchovní za své služby nechá platit, tak to není o lásce a milosti. Tak je to prostě kšeft. Takže pozor na šarlatány.

10. Je to nebezpečné?

Jak pro koho. Někdo se tomu zasměje a koncept Kryona ho nepřipoutá. Zoufalé lidi ale může společenství vtáhnout do děje. Pro všechny nemocné lidi a opuštěné seniory se tak nabízí parádní alternativa, jak strávit hezký večer ve společnosti dalších hledajících lidí. Ano, bude to sice stát pár tisíc, ale když „mně je s nimi tak hezky“, říkají mnozí. Takže nebezpečné to je hlavně pro peněženku.

11. Nemůžou ty holky mít pravdu a nemůže být Kačenka opravdu nový Ježíš?

Tady se bavíme hlavně o tom, co je pojem PRAVDA. Co to slovo znamená? Takže pokud ovečky věří, že Kačenka je Ježíš, tak jim jejich PRAVDU nevyvrátíte. Pokud víme, tak Vatikán ji zatím jako nové vtělení Krista neuznal. Podle mě Kačenka nový Ježíš není. Ale třeba nás holka jedna brýlatá ještě překvapí a začne v dalších videích sázet nějaké nadpřirozené triky. Chození po vodě a oživování mrtvých by byly na rozjezd moc hezké kousky.

Související články

Další články