Osudy samoživitelek vyvolávají mnohdy soucit a lítost, ale to je tak jediné, u čeho většina lidí skončí. Tak se ale nehodlal zachovat Bořek z Havlíčkova Brodu, který v místním supermarketu takovou maminku i s tříletým synkem potkal.

„U regálu se sladkým jsem viděl maminku s asi tříletým chlapečkem. Ukázal na bonbony, které stály asi 4,90, a řekl, že by je chtěl. Maminka mu řekla, že by mu je koupila, ale že na to nemají korunky. Chlapeček to pochopil a vůbec se nevztekal,“ vzpomíná na smutné setkání Bořek ve videu, které zveřejnil na Facebooku a stalo se hitem internetu. Vidělo ho přes milion a půl lidí a nasbíralo 30 tisíc sdílení.

Bořek na nic nečekal a celé balení bonbonů zaplatil z vlastní kapsy. Maminku s chlapečkem viděl u pokladny, v košíku měli jeden jogurt, čtyři rohlíky a salám, které matka platila drobnými. Z obchodu odešli o něco dřív, a tak je Bořek doběhl na parkovišti a předal chlapečkovi bonbony.

Váhal, jestli si je má od cizího muže vzít, maminka mu to ale dovolila se slovy: „Když ti to pán dává, tak si to vezmi.“

Bořek si potom s maminkou povídal. Svěřila se mu, že je samoživitelka, alimenty od exmanžela nechodí a z vlastní výplaty, která činí 9 000 korun, jí zbývá pouze 1 200 korun. Největší výdaje jdou na garsonku, již má pronajatou.

„Stojí za to zamyslet se, koho by stát měl penězi podporovat. Nedokážu si představit, že by moje manželka se synem měli žít takovým způsobem, aby jim zbývalo pár stovek na měsíc. Je potřeba něco s tím udělat,“ vyzval rozčílený Bořek ve videu. A nám nezbývá nic jiného než mu dát zapravdu!