Malá holčička z Jižní Dakoty to neměla v životě vůbec lehké. Osud ji zkoušel hned po narození. Paisley Morrison-Johnsonová se narodila s velmi vzácným syndromem, který zapříčinil, že její jazyk narostl do obřích rozměrů.

Děvčátko se ale statečně pralo a nehodlalo se vzdát. I když měla jazyk natolik velký, že první týdny svého života dýchala pouze pomocí přístrojů, bojovala jako lev. Lékaři se u holčičky obávali nejhoršího. Miminko se totiž mohlo kdykoliv udusit.

Prvních šest měsíců bylo pro novorozeně hodně složitých. Museli malou Paisley živit pomocí hadice, která byla zavedena do jejího žaludku.

„Vypadalo to, jako by měla jazyk dospělého ve své malé pusince,“ řekl její otec Madison Kienow. „Hodně se kvůli tomu dusila, protože se nemohla pořádně nadechnout,“ dodal otec a pokračoval. „Lékaři nám řekli, že to je jeden z největších jazyků, který u novorozence viděli,“ dodává.

Holčička musela podstoupit dvě těžké operace, přičemž první se nepovedla. A její jazyk začal znova růst. Druhá operace však byla úspěšná a holčička se poprvé usmála na své rodiče. „Nemohl jsem uvěřit tomu, jak nádherně moje holčička vypadá,“ řekl šťastný otec.

Vyhráno ale zcela nemají. Děvčátko bude muset docházet na pravidelné kontroly, protože děti s touto nemocí mají až 25% pravděpodobnost onemocnění rakovinou. Tak snad vše dobře dopadne.