Ronald Strong (50) si může připsat jedno světové prvenství. Na Federálním soudu v Portlandu se dostavil podepsat nějaké papíry, ale skončil nakonec s týdenním vězením a soudce Juan R. Torruella mu ještě neopomněl připomenout, že jeho případ by se měl zapsat do právnických análů.

Což byl vůči Ronaldovi trochu nevhodně doslovný vtípek.

Tento nebohý muž totiž trpí srdeční vadou, jenž vyžaduje léky, které mají vliv na chod jeho střev. Americký důchodce si tedy v budově Federálního soudu na týden doslova podělal život, když se dostavil ten nepříjemný tlak v břiše a požádal justiční stráž, aby ho dovedla na toalety.

Než to ale stihli, pan Strong neudržel svěrače a znesvětil si kalhoty a poté i zem a zdi soudních toalet. Jak to dokázal? Sám neví, jen se snažil si v rychlosti dát do pořádku spodní prádlo a šaty, nicméně zřízenec soudu popsal výjev jako „velmi nechutný.“

A protože v USA platí precedenty, jeden takový si vysloužil i pan Strong. Soudce právě tohoto soudu mu napařil týden katru za znečišťování státního majetku a jeho anální historku založil do análních spisů pro výstrahu.