Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Historický úspěch byl na dosah ruky: Koronavirus zastavil dobře rozjetou sezonu SBŠ Ostrava

Historický úspěch byl na dosah ruky: Koronavirus zastavil dobře rozjetou sezonu SBŠ Ostrava
Zdroj: SBŠ Ostrava
zklamání
Koronavirová epidemie způsobila nejedno sportovní zklamání z předčasně ukončené sezony. Výborně rozjetý ročník měly také basketbalistky SBŠ Ostrava, které byly uprostřed nejlepší sezony v klubové historii, v níž se poprvé dostaly do vyřazovacích bojů jak v ligové soutěži, tak v Evropské lize.

V domácí RENOMIA ŽBL to tým prezidenta Kamila Havrlanta dotáhl k vítězství v nadstavbové skupině B, tedy na celkové šesté místo, které je v tabulce dostalo hned za elitní pětici složenou ze suverénů ZVVZ USK Praha a celků bojujících o cenné kovy v podobě Sokola Hradec Králové, KP Brno, Žabiny Brno a BLK Slavia Praha. Tým tradičně sází na odchovankyně z vlastní mládežnické akademie, když dostatek příležitosti dostávají i dorostenky z kategorie do devatenácti let, vedení je pak doplní několika zkušenými zahraničními hráčkami, od kterých sbírají mladé Češky zkušenosti.

Do ligového ročníku vstoupily hráčky z haly Tatran velmi dobře a po šesti zápasech se s třemi výhrami držely na pátém místě. Pak ale padla na hráčky SBŠ herní krize a sérii čtyř porážek v řadě odnesl trenér Ladislav Pavlát. Ten se přesunul k mládeži a na trenérském postu ho vystřídal sám klubový prezident Kamil Havrlant s Kamilem Fajtou, kteří vedli tým do konce sezony. Změnil se částečně i hráčský kádr, když se po Vánocích nevrátily Američanky Jaquanna Murrayová s Tiffany Jonesovou, naopak přišla Srbka Nevena Markovičová.

Změna trenéra

Změna na trenérském postu zřejmě zabrala, protože ostravský tým následně zaznamenal několik velmi důležitých výher, které jej odpoutaly ze dna tabulky a vrátily zpět do boje o play off. Výhry v Chomutově nebo překvapivé zdolání Slavie v posledním kole základní části vyneslo SBŠ výbornou výchozí pozici pro nadstavbu, kde pak stačilo vyhrát dva ze tří zápasů a bylo z toho šesté místo, než byl ligový ročník předčasně ukončen. Fanoušci se tak nedočkali čtvrtfinálové série proti favorizovanému celku KP Brno.

Mezinárodní soutěže

Jméno SBŠ Ostrava nezapadlo ani ve dvou mezinárodních soutěžích, a to menší Středoevropské lize CEWL, ale i Evropské lize EWBL. V CEWL se Ostravě bohužel nepodařilo postoupit z těžké základní skupiny B, kde se SBŠ podařilo získat dvě výhry, což stačilo na čtvrté místo. Zato v EWBL z toho bylo parádní tažení, které okořenilo i pořadatelství jednoho z turnajů, což do Ostravy dostalo tři elitní evropské celky. V základní skupině SBŠ vyhrála čtyři ze sedmi zápasů a podařilo se tak ze čtvrtého místa postoupit do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičkou pak vyšel na Ostravu jeden z favoritů celé soutěže Žabiny Brno, který potvrdil roli favorita a postoupil do Final Four. To už kvůli ukončení soutěží neproběhlo.

Na play off nedošlo

„Jsme velmi spokojeni s výsledky jak v lize, tak v pohárech. Škoda že nemohlo dojít na play off. Součástí úspěchu byla rozhodně nová spolupráce se skupinou ČEZ, díky jejichž podpoře jsme mohli získat lepší zahraniční hráčky a také podpořit mládež, kterou máme nejsilnější v regionu. Není jednoduché v Ostravě získat podporu pro sport,“ uvedl prezident a zároveň trenér Ostravy Kamil Havrlant. Ten přišel koronavirovou krizí také o možnost uspořádat už 25. ročník mimořádně úspěšného velikonočního mládežnického turnaje Nadace ČEZ Ostrava Easter Tournament.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy