Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Historicky první video na YouTube: Nahráno bylo před 16 lety

Zakladatel YouTube Jawed Karim a jeho vložené video, které je zároveň historicky první na serveru.
Zdroj: YouTube /Jawed
YouTube

Podívejte se na historicky první video, uveřejněné na YouTube v roce 2005. Ve videu se jeden ze zakladatelů Jawed Karim vyjadřuje ke zvířatům v zoo. Toto nicneříkající video je historický průlom a odstartovalo fenomén století.

Před patnácti lety spatřilo světlo světa přelomové médium 21. století. První video na YouTube umístil jeden ze zakladatelů Jawed Karim. Video má 18 vteřin a jmenuje se Já v zoo. Ve videu se mladý muž vyjadřuje ke slonům a jejich chobotům. Určitě se podívejte na přelomové video, které je z dnešního pohledu zcela nepřelomové a má na svém kontě 90 milionů zhlédnutí.

V únoru roku 2005 založili Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim, zaměstnanci PayPalu (platforma pro online platby), největší internetový server pro nahrávání videí. YouTube je neuvěřitelně využívaná služba již 16 let a majitelé vydělávají miliardy dolarů.

V roce 2006 byl YouTube zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů.

Od roku 2008 má YouTube i českou sekci. Česká republika se stala 10. zemí Evropy a 22. zemí světa, kde byl YouTube spuštěn pro konkrétní zemi.

V roce 2015 se spustila služba YouTube Preminum, která přehrává videa bez reklam, pochopitelně za poplatek. V poslední době u nás je tato služba Preminum velmi populární.

Na YouTube můžeme najít neskutečné množství nejrůznějších videí, platforma samozřejmě neumožňuje nahrávat a sledovat videa nevhodná.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy