Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Historický okamžik v Safari Parku Dvůr Králové: Mládě hrocha se narodilo před zraky návštěvníků

Historický okamžik v Safari Parku Dvůr Králové: Mládě hrocha se narodilo před zraky návštěvníků
Zdroj: Safari Park Dvůr Králové
+ Dalších 6 fotografií
radostná novinka
Safari Park Dvůr Králové se raduje z nového přírůstku. Přímo před zraky návštěvníku do přírodního jezera v letním výběhu porodila hroší samice Mona mládě. Návštěvníkům se vůbec poprvé naskytl pohled na tak maličké mládě, protože se většinou rodí v zimě a mláďata se představují až po několika měsících.

Oblíbený Safari Park Dvůr Králové prožil historický okamžik. Do vody přírodního jezera v letním výběhu porodila samice hrocha obojživelného mládě. Mona rodila 7. srpna kolem šesté hodiny večer. Pohlaví mláděte zatím ošetřovatelé neznají.

Ihned po porodu začalo mládě následovat matku, která ho prozatím drží stranou od ostatních členů stáda. Porodu mohli přihlížet také návštěvníci. "Hroší mládě se narodilo přímo před zraky udivených lidí, porod proběhl bez problémů a rychle," popisoval momenty z významného okamžiku zoolog Jiří Hrubý.

"Je to historicky poprvé, kdy mládě přišlo na svět přímo ve velké letní expozici. Porody dosud probíhaly v průběhu zimy a v zázemí," doplnil Hrubý. Návštěvníkům se tedy naskytá jedinečná možnost, kdy mohou pozorovat takto maličké mládě. Ostatní se totiž představují ve věku několika měsíců.

Jak krásně se samice Mona o své novorozené mládě stará, se můžete podívat do fotogalerie.

Související články

Další články