Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Historický okamžik: Donald Trump při setkání s Kim Čong-unem vstoupil na území KLDR

Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
milník
V neděli proběhlo setkání mezi severokorejským vůdcem Kim Čong-unem (35) a americkým prezidentem Donaldem Trumpem (73). Státníci se setkali již potřetí, a to jen na krátkou schůzi, která byla výjimečná tím, že během ní Trump jako vůbec první prezident USA vstoupil na území KLDR.

Jak pro Donalda Trumpa, tak pro Kim Čong-una se jednalo o velký historický okamžik. Sám severokorejský vůdce poznamenal, že se s Trumpem vidí rád a nečekal, že se sejdou zrovna na tomto místě. Trump byl možností překročit linii poctěn a stejně jako v minulosti i v tento moment poznamenal, že jeho a Kima pojí velké přátelství. „Věřím, že toto je výraz jeho ochoty vzdát se nešťastné minulosti ve prospěch nové budoucnosti,“ prohlásil.

Kim Čong-un byl prý Trumpovou nabídkou k setkání překvapen, zároveň ale podle něj pomůže pozitivně ovlivnit další vývoj. Svůj vztah s americkým prezidentem označil za skvělý a podle stanice CNN byl Trumpem pozván na večeři. Schůzka proběhla v hraniční vesnici Pchanmundžom. Jihokorejský prezident Mun Če-in doufá, že se Trump zapíše do dějin jako prezident, který dosáhl míru na Korejském poloostrově.

Související články

Další články