Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Historická minulost, která vám ožije před očima: Dávno zašlé fotky znovu září

To je nádhera!
+ Dalších 10 fotografií
Historické fotky jsou samy o sobě skvostem a vyvolávají v lidech různé emoce. Pocity štěstí, radosti, ale také smutku a beznaděje. A nyní si představte, že staré černobílé fotky dáte do spojitosti s barevnými fotkami a propojíte tak minulost s přítomností. Výsledek je úchvatný.

Napadlo vás kolikrát, jak to na vašem oblíbeném místě vypadalo v minulosti? Jen si to většinou můžete představovat, historických dochovaných fotek bývá pomálu, a když, vlastní je nějaké muzeum, které je namočené v roztocích ukrývá v odvětrávací komoře, aby se fotky neponičily, a pak je vystaví jednou za pět let.

Občas se ale objeví nějaký soukromý sběratel či potomek tiskového fotografa nebo náhodný šťastlivec, který na půdě najde album po prababičce, a ti vytáhnou opravdové skvosty.

Staré kvalitní fotky, které pak někdo jiný vezme a dá si tu práci, že dojede na místo, kde byly pořízeny, a vytvoří z nich úžasnou koláž.

Někdy pomůže photoshop, jako třeba když by stará místa důležitá pro historii neměla zapadnout. Někdy stačí jen šikovné ruce a šikovný fotograf.

A samozřejmě peníze na spoustu cestování, více volného času a ještě více zapálení pro tento úžasný projekt.

Mohlo by vás zajímat

Další články