Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Hip Hop Kemp končí v Hradci Králové: Pořadatel je znechucený z policistů

Zdroj: Facebook.com
Hip Hop Kemp
Hip Hop Kemp je festival s dlouholetou tradicí. Milovníci hip hopu se každoročně sjíždí z celé republiky i ze zahraničí, aby si užili pořádně nadupaný festival. Zvykem bylo, že se festival koná v Hradci Králové. Pořadatelé oficiálně oznámili, že Hip Hop Kemp se už v Hradci Králové nadále konat nebude. Proč?

Hip Hop Kemp je označován za jeden z nejlepších hip hopových festivalů v Evropě. Jako už tradičně, i tento rok se konal v Hradci Králové, jenže to bylo také naposled. Pořadatelé jsou totiž znechuceni z jednání policistů i radnice.

Policie je v posledních letech na festival mimořádně zaměřena a právě to je podle pořadatelů důvodem, proč letos rapidně klesla návštěvnost. Před čtyřmi lety byla účast velmi hojná. Na festival se sjelo 25 tisíc lidí z celé Evropy. Letos bylo účastníků pouhých 5800.

Pořadatel akce Radek Maliník je přesvědčen, že za to můžou přehnané kontroly policistů. "Už mě to prostě unavilo. Jsem tu 16 let, Festivalpark jsem vybudoval, ale celou tu dobu jen bojuju. S radnicí, nepřejícími lidmi, okolnostmi v areálu i s policií," uvedl Maliník pro portál idnes.cz. "Kontroly jsou normální, ale to, co se dělo v souvislosti s Hip Hop Kempem, bylo naprosto neadekvátní. Měli jsme 5800 návštěvníků a policie jich zkontrolovala 2707. To je přece naprosto nepřiměřený zásah. Je to hon na čarodějnice. Přitom já mám děti, kterým je 10 a 12 let, s partou dalších děcek běhají po festivalu a já nemám strach nechat je bez dozoru," svěřoval se rozhořčený pořadatel. Kontroly byly podle něho ponižující a odradily tisíce návštěvníků.

Radek Maliník však nechce fanoušky Hip Hop Kempu zklamat a nehází flintu do žita. "Zvažovali jsme i odchod z republiky, ale nakonec zůstaneme. Možných lokací máme několik, ale každopádně pokračujeme dál, protože ten projekt, kulturu i hudbu milujeme. Přeju si, abych mohl v klidu dělat to, co mě baví. Vždy jsem chtěl lidi bavit a přinášet jim radost, místo toho se teď málem cítím jako největší gauner na světě, který dělá akci, kde se děje cosi nepřístojného," dodal pořadatel populárního Hip Hop Kempu.

Související články

Další články