Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Hezoun z Ulice Libor Matouš roli nejdříve odmítl: Promluvil o postavě Denise a marihuaně

Hezoun z Ulice Libor Matouš roli nejdříve odmítl: Promluvil o postavě Denise a marihuaně
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
rozhovor
Mladý a nadějný herec Libor Matouš (25) se nyní stal jednou z hlavních postav nekonečného seriálu Ulice. Libor je především divadelní herec a zkušenosti před kamerou zatím sbírá. Pravdou ale je, že si ho diváci Ulice velmi oblíbili, a to zejména ženské publikum. Sympaťák Libor Matouš coby Denis randí v Ulici s pohlednou Kristýnou, se kterou v současné dějové lince zažívají krušné období. Herec redakci eXtra.cz v rozhovoru prozradil, kolik toho má společného se seriálovým Denisem, jak prožil koronavirové prázdniny, a trochu naznačil, co se bude v seriálu dál dít.

-1. Jak jste se do Ulice dostal? Šel jste normálně na casting a zkrátka se to podařilo?

Již začátkem roku 2019 jsem byl osloven na epizodní roli v seriálu Ulice, ale bohužel, vlastně bohudík, jsem skrze divadelní povinnosti musel roli odmítnout. V září téhož roku však přišla pozvánka na „kamerovky“ na roli Denise, kde nás bylo sedm uchazečů. A osud přihrál štěstěnu v můj prospěch, a tak od listopadu roku 2019 jsem součástí týmu Ulice, čehož si nesmírně vážím.

-2. Jak vypadá váš natáčecí den a jak moc je to náročné?

Nejde popsat běžný natáčecí den. Každý je jiný. Někdy vyjde nástup na 6:30 ráno a tím, že jsem v angažmá v MdB (a dojíždím tedy z Brna), tak vstávání ve 3:30, většinou po večerním představení, kdy se dostanu do postele před půlnocí, to není úplně můj šálek čaje.

Naopak někdy máme nástup až kolem poledne, což je příjemnější. Někdy točíte jen dva obrazy a za dvě hodiny je hotovo. Jindy točíte celý den a v případě Denise například i v zakouřeném bytě, což je náročné. Ale nutno zmínit, že ať je natáčecí den jakkoliv náročný, kolegové z „placu“ i z celého štábu ho umí vždycky zpříjemnit.

Všem bych přál poznat zázemí seriálu Ulice. Od vrátného, přes zvukaře, herce, režii, až po paní v kantýně, všichni jsou vyzbrojeni dobrou náladou a opravdu je pokaždé radost natáčet, i když za sebou máte třeba jen tři hodiny spánku.

-3. Byl jste někdy v podobné situaci jako vaše seriálová postava?

Drogy jsem nikdy neprodával ani neužíval, takže jednoduše bych mohl odpovědět „ne“. Ale co se týče Denisova „doupěte“, na gymnáziu jsem měl punk-rockovou kapelu a oproti naší zkušebně je „Denisův byt“ pětihvězdičkový hotel.

Všechno je o nastavení norem

-4. Jaký máte názor na lehké drogy, jako je marihuana?

Zkraje bych rád řekl, že já osobně marihuanu ani žádné jiné drogy neužívám, takže jestli je marihuana legalizovaná, nebo není, je mi celkem jedno. Pak mě k tématu napadá, že bych mohl parafrázovat Denise a říct, že jde o nastavení norem.

Za prohibice v USA byl zločinec ten, kdo prodával alkohol. Dnes alkohol koupíte všude. Nevím, jestli je marihuana o něco horší, než například alkohol. Každý dospělý, svéprávný člověk by si měl asi zvážit sám, zda a v jaké míře bude jedno či druhé užívat. Nejsem odborníkem na toto téma a jak jsem již zmínil, svůj čas věnuji jiným tématům a oborům, než je „kauza“ legalizace marihuany.

-5. Jak jste strávil a prožil koronavirové prázdniny?

Výlety do lesa. Výlety do lesa. Výlety do lesa. Ale pak už měl člověk potřebu se i nějak pracovně realizovat. A tak jsem vypomáhal jako údržbář v Domově pro seniory. Hrabal jsem listí, opravoval kliky u dveří, sekal trávu nebo stříhal stromy. Byl to příjemný relax a jak se říká, práce šlechtí!

-6. Na co se mohou fandové Ulice těšit ve vaší dějové lince?

Asi nemohu prozrazovat úplně detailně... ale není tajné, že se Kristýna po svých 18. narozeninách přestěhuje k Denisovi. Tak uvidíme, jak se jejich vztah bude vyvíjet dál. Myslím, že se diváci mají na co těšit! Příběh kolem Denise rozhodně nebude procházka růžovým sadem.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy