Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Hesenský ministr financí si vzal život: Thomas Schäfer měl zřejmě strach z dopadů pandemie

Zdroj: profimedia.cz
sebevražda
Ministr financí v německé spolkové zemi Hesensko Thomas Schäfer si vzal život. Pravděpodobně byl velmi znepokojen tím, jaký dopad bude mít pandemie koronaviru na ekonomiku. Zemřel v 54 letech a byl nalezen mrtev poblíž železniční trati. Německý web The Local napsal, že o celé tragédii informoval premiér Volker Bouffier.

Německý ministr financí Thomas Schäfer pracoval, podle slov Volkera Bouffiera, dnem i nocí, aby dokázal společnostem i pracujícím pomoct se vyrovnat s pandemií koronaviru, které čelí celí svět. Německý politik podle všeho spáchal sebevraždu.

Šok a smutek

"Jsme v šoku, nemůžeme tomu uvěřit. Jsme všichni velmi smutní," vyjádřil se ke smrti ministra hesenský premiér Bouffier. Schäfer dělal svou práci deset let. Bouffier dodal, že se ministr zdál z celé situace příliš znepokojený. Zda si vzal život kvůli dopadům na ekonomiku, o tom se může jen spekulovat, dokud tamní orgány nezjistí víc.

Schäfer byl oblíbený a lidé ho respektovali. Dlouho se o něm říkalo, že by mohl být nástupcem premiéra Bouffiera. Zanechal po sobě ženu a dvě děti.

Související články

Další články