Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Heroinová Tereza zřejmě tráví poslední víkend v base: Velká naděje na návrat do Česka

Heroinová Tereza zřejmě tráví poslední víkend v base: Velká naděje na návrat do Česka
Zdroj: extra.cz
+ Další 2 fotografie
Tereza H.
Tereza Hlůšková, která si odpykává trest v pákistánském vězení za pašování heroinu, se možná konečně vrátí domů. Svitla jí naděje díky amnestii vyhlášené tamním premiérem Imranem Chánem. Pákistánský premiér si vyžádal spis české pašeračky a rozhodnout o jejím případu by mohl už tento víkend.

Tereza Hlůšková si odpykává trest v pákistánské cele v Láhauru už nějaký ten pátek. Mladá Češka byla v lednu 2018 zadržena na mezinárodním letišti Allamy Iqbala v pákistánském Láhauru. Celníci jí totiž našli v kufru téměř 9 kilo heroinu, který se snažila propašovat. Byla umístěna do vazby a po dlouhých 15 měsících si vyslechla rozsudek soudu, který rozhodl, že si ve vězení Kot Lakhpat musí odpykat 8 let a 8 měsíců.

Naděje na návrat domů

Hlůšková se nevzdává naděje, že se brzy podívá zpět do rodné krajiny. Pákistánský premiér Imran Chán kvůli pandemii koronaviru vyhlásil začátkem září velkou amnestii. Chán si vyžádal mimo jiné i spis české pašeračky.

"Z věznice Kot Lakhpat bylo premiérovi zasláno pět spisů žen, které jsou cizinky. Jeden z nich se týkal i Terezy," prozradil pro Blesk pákistánský novinář Ali Aršád. Premiér by o dalším osudu Terezy mohl rozhodnout už během víkendu. "Můj zdroj mi řekl, že premiér možná kvůli tomu svolá schůzi už tento týden," vysvětlil novinář.

Tereze by podle pákistánského novináře mohl k cestě za svobodou pomoci fakt, že se ve vězení chová ukázkově. "Podle hlavního dozorce Tereza dodržuje všechna pravidla, vždy spolupracuje s ostrahou a naučila se také mnoho z místního jazyka," svěřil Aršád. Novinář si myslí, že pašeračka Tereza má velkou šanci, že letošní Vánoce oslaví v Česku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy