Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Heroinová Tereza stráví mrazivé svátky ve vězení. Od dozorců ale dostala alespoň vánoční dárek

Heroinová Tereza stráví mrazivé svátky ve vězení. Od dozorců ale dostala alespoň vánoční dárek
Zdroj: extra.cz
+ Další 2 fotografie
Pašračka Tereza
Tereza Hlůšková (24) nedávno přišla i o ty nejposlednější naděje na splnění jejího velkého snu. Doufala totiž, že letos stráví Vánoce doma, to se ale nepovedlo, a tak stráví už třetí svátky za zdmi pákistánské věznice. Nyní dostala od dozorců s předstihem vánoční dárek, který jí alespoň ulehčí její strádání.

Tereza Hlůšková byla v lednu 2018 zadržena na letišti v Láhauru, celníci tehdy v jejím kufru nalezli téměř 9 kilogramů heroinu. Za pašování drog byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců ve vězení, stále ale doufá, že se na svobodu podívá dřív. To se jí ale rozhodně nevyplní letos, a tak Hlůšková stráví další Vánoce v drsné věznici.

Jako by nestačilo, že ve vězení už tak zažívá pořádný nekomfort. Do všeho se totiž vložilo počasí, kdy je nyní v Pákistánu na nule. Vězeňská správa tak podle pákistánského novináře Alího Aršada dala vězeňkyním vánoční dárek už teď. Uvězněné ženy dostaly nové teplé přikrývky, které jim usnadní pobyt za mřížemi.

Stále čeká na odvolací řízení

Za dárek je vděčná i Hlůšková. „Tereza poděkovala za krásný dárek a nyní si užívá spaní v teplé přikrývce,“ řekl Blesku Aršad, podle kterého česká vězeňkyně tráví většinu času čtením knih. Nyní se tak při tom může alespoň zachumlat do teplé deky.

Hlůškové letos hned několikrát svitla naděje na její propuštění a návrat domů. Sama usilovně doufala, že se to povede ještě před Vánocemi. To se ale nepodařilo, jelikož vyhlášená amnestie se jí netýkala a odvolací řízení za celý rok neproběhlo. Mladá Češka se tak bude muset smířit s Vánocemi za mřížemi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy