Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Heroinová Tereza se mohla vrátit domů: Chyba právníka zničila její šanci na svobodu

Zdroj: Facebook
+ Dalších 113 fotografií
omyl
Tereza Hlůšková (23), odsouzená za pašování heroinu, podala za pomoci svého právníka žádost o propuštění na kauci. Tou se sice soud v Pákistánu začal zabývat, ale rychle ji smetl ze stolu. Terezy právník totiž žádost nevyplnil úplně a soud se jí začne zabývat teprve ve chvíli, kdy bude kompletní. Chyba právníka tak stojí pašeračku další týdny čekání.

Zprávy o soudním jednání o případu Terezy Hlůškové přinesl server Blesk.cz. Tomu důvěryhodný zdroj sdělil, že samotná Tereza se do jednací síně nedostavila, k soudu přišel jen její právník. Soudci Aalia Nelaan a Shahbaz Ali Razvi ovšem byli ohledně jím vyplněné žádosti nekompromisní.

Podle soudu byly některé kopie dokumentů v žádosti špatně čitelné a žádost byla navíc špatně vyplněná. Soudci tudíž nemohli v projednávání případu pokročit dál, Terezy právník ale dostal šanci na nápravu. S opravenou žádostí o propuštění Terezy Hlůškové na kauci může předstoupit znovu v první polovině června.

Tereza si má v Pákistánu odsedět 8 let a 8 měsíců za pašování heroinu. Proti nepravomocnému rozsudku se odvolala, stejně tak ale i státní zástupce. Zatímco pašeračka by si přála svobodu, státní zástupce pro ni chce doživotí.

Související články

Další články