Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Heroinová Tereza mohla být dávno na svobodě: Udělala ale zásadní chybu

Heroinová Tereza mohla být dávno na svobodě: Udělala ale zásadní chybu
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Pašování drog
Je téměř jisté, že se pašeračka Tereza Hlůšková (24), která si v pákistánské cele odpykává téměř devítiletý trest, brzy podívá na svobodu. Přesvědčený o tom je její bývalý právník Čaudhrí Džavád Zafar. Podle něj mohla být Tereza na svobodě už dávno. Jenže česká pašeračka neměla dostatek financí.

Heroinová Tereza má velkou šanci na návrat domů. Před nedávnem se objevila informace, že pákistánský prezident hodlá vězněným ženám brzy udělit rozsáhlou amnestii. Ta by se měla týkat i české pašeračky.

Na svobodě mohla být dávno

V minulosti Terezu Hlůškovou zastupoval Čaudhrí Džavád Zafar, který o sobě tvrdí, že je nejlepším právníkem v zemi. Češka mu ovšem dala košem po pár měsících. Zafar se o její případ však nadále zajímá.

Podle něj mohla být Tereza s jeho pomocí dávno venku. Jenže velkou roli v jejím případu hrály finance. Naznačil, že rodina Terezy si jeho služby nemohla dovolit. "Nejenže jsem v naší zemi nejlepší právník, ale také nejdražší. Se mnou by Tereza měla větší šance na svobodu, byla by venku už dávno," prozradil Zafar pro Expres. "Občas rád pomůžu lidem, co nemají na rozhazování. Mojí prací ale není zkoumat možnosti mých klientů. Když však někdo otevřeně řekne, že má hluboko do kapsy, jsem ochoten o honoráři jednat," dodal.

Zafar si mimo to myslí, že Tereza nemusí čekat na amnestii. Brzy ji totiž nejspíš pošle domů vrchní soud. "V okamžiku, kdy její případ projedná vrchní soud, bude osvobozena. Může to být už příští měsíc," doplnil bývalý právník Terezy.

Tereza Hlůšková si odpykává trest v pákistánské cele v Láhauru už nějaký ten pátek. Mladá Češka byla v lednu 2018 zadržena na mezinárodním letišti Allamy Iqbala v pákistánském Láhauru. Celníci jí našli v kufru téměř 9 kilo heroinu, který se snažila propašovat. Byla umístěna do vazby a po dlouhých 15 měsících si vyslechla rozsudek soudu, který rozhodl, že si ve vězení Kot Lakhpat musí odpykat 8 let a 8 měsíců.

Související články

Další články