Tereza H. byla v lednu chycena na pákistánském letišti s devíti kily heroinu. Od té doby sedí ve vyšetřovací vazbě a čeká na svůj další osud. Na první pohled šlo poznat, že jednadvacetiletá Tereza ve vězení přibírá na váze.

Pokaždé, když se ale měla dostavit k soudu, tak přišla ve velmi milé náladě a usmívala se od ucha k uchu. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Pomalu to vypadalo, že si soud spletla s módní přehlídkou.

Místní média o Tereze H. skutečně hovoří jako o modelce a více se zajímají o to, v čem přijde k soudu, než o celý její případ. Tentokrát měla na sobě růžové oblečení a její nálada byla více než dobrá.

K soudu přišla opět bez želízek, jen v doprovodu strážníků. Soudce dívce z Uherského Hradiště sdělil konečně obvinění z trestného činu pašování drog. Za tento čin hrozí v Pákistánu i trest smrti, ale ten se cizincům nedává.

"Je obviněna z pašování drog. Konkrétní výše trestu však dnes před soudem nezazněla,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová pro portál Blesk.cz. Další soud proběhne 4. května.

„Na tomto stání by měl již státní žalobce začít předkládat důkazy,“ dodala mluvčí.